Namioty bezcieniowe – kilka istotnych informacji

0
1501

Dla każdego fotografa, który wykonuje zdjęcia produktowe, namiot neutralizujący cień to niezbędna rzecz. Zdjęcia produktów umieszczone w takim namiocie nie mają cienia. Efekt ten uzyskany jest dzięki specjalnemu materiałowi, który rozprasza światło. Namioty bezcieniowe zbudowane są z rurek ułożonych w sześcian i pokryte półprzezroczystą tkaniną. Dzięki takiej konstrukcji można zniwelować ciemne plamy na przedmiocie i uzyskać łagodny światłocień. W taki sposób, produkt na zdjęciach wygląda, jakby był płaski i bez wyrazu.

Kupno namiotu bezcieniowego, a jego wykonanie

Namioty bezcieniowe można zbudować samemu w domu, jednak jest to dosyć trudne i czasochłonne. Jeśli nie mamy specjalnych rurek i materiału, nie będziemy w stanie tego zrobić. Dlatego lepiej kupić gotowy namiot. Wtedy będziemy mieć pewność, że nie zużyje się od razu, tylko będzie służył nam przez lata. Namiot zrobiony samemu w domu nie jest tak trwały, a źle dobrany materiał sprawi, że światło nie będzie wystarczająco rozproszone.

Dodatkowym plusem jeśli chodzi o inwestycję w namioty bezcieniowe, jest fakt, iż są one bardzo tanie. Samo skompletowanie materiałów do zrobienia namiotu w domu, może kosztować tyle, co kupienie go w sklepie. Warto doliczyć czas, który musielibyśmy poświęcić na zrobienie namiotu, a w końcu czas to pieniądz.

Dla kogo przeznaczony jest namiot bezcieniowy?

Namioty bezcieniowe są przeznaczone dla początkujących fotografów, którzy pragną nauczyć się panować nad światłem. Jest to niezwykle trudna sztuka, którą warto opanować. Robienie zdjęć w takim namiocie bezcieniowym jest niezwykle proste, a największym atutem jest to, że takie zdjęcia można wykonać nawet smartfonem. Najważniejsze jest to, żeby świadomie wykorzystać namiot i oczywiście posiadać na tyle duży, żeby zmieścić przedmioty, które chcemy sprzedać. Namiot oczywiście nie sprawdzi się w przypadku fotografii większych rzeczy, ponieważ ciężko byłoby je tam umieścić. Można kupić namioty różnych rozmiarów, jednak chcąc fotografować większe rzeczy zdecydowanie można znaleźć wygodniejsze metody fotografowania. Między innymi jest to stół bezcieniowy.

Kupno namiotu bezcieniowego jest świetną decyzją, a przede wszystkim dobrą inwestycją, ponieważ zrobione zdjęcia łatwo można sprzedać. Sposób wykorzystania namiotu jest intuicyjny, prosty i szybki, nawet zdjęcia wykonane słabej jakości aparatem, wychodzą świetnie. Plusem jest to, że nie zajmuje dużo miejsca, a złożenie i rozłożenie to kilkadziesiąt sekund. Chwilę jednak schodzi się z rozłożeniem lamp i przygotowaniem całego stanowiska, ale to nie stanowi żadnego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here