Modele iPhone - Porównanie

Równo dziesięć lat temu powstał pierwszy na świecie smartfon iPhone. Jego pierwszy debiut został zaprezentowany 9 stycznia 2007 roku przez Steve Jobs’a. Chwila ta zapewne zapadła każdemu z nas w naszej pamięci, bowiem to właśnie ta data była początkiem symbolicznej ery smartfonów. Pierwszy Apple nie był zbyt idealny,ale mimo to wyniósł się na wyżyny swojej popularności.

Równo dziesięć lat temu powstał pierwszy na świecie smartfon iPhone. Jego pierwszy debiut został zaprezentowany 9 stycznia 2007 roku przez Steve Jobs’a. Chwila ta zapewne zapadła każdemu z nas w naszej pamięci, bowiem to właśnie ta data była początkiem symbolicznej ery smartfonów. Pierwszy Apple nie był zbyt idealny,ale mimo to wyniósł się na wyżyny swojej popularności.

Ciągłe dążenie do doskonałości – przegląd i porównanie modeli iPhone

iPhone 2G zadebiutował na styczniowych targach Macworld 2007. Mimo, iż smartfon był mało dostępny, to na rynku wywołał wielką burzę. Warto wspomnieć, że iPhone 2G nie miał dobrych parametrów technicznych, ponieważ nie posiadał modemu 3G oraz nie miał przedniego aparatu. Pomimo tych wad, smartfon’a wyróżniał duży dotykowy ekran oraz intuicyjne oprogramowanie.

Półtora roku po premierze iPhone 2G, powstała naturalna ewolucja pierwszego modelu telefonu z systemem iOS, bowiem na rynku zadebiutował kolejny model iPhone 3G. Wizualnie oba modele nie różniły się niczym, z wyjątkiem tak zwanych „plecków”.  Jednak nie o wygląd tutaj chodziło. Nowy smartfon 3G wyróżniał przede wszystkim szybszy modem łączności 3G (HSPA) oraz sklep z atrakcyjnymi aplikacjami – AppStore. Co prawda, w tamtym okresie aplikacji nie było tak wiele, jak dzisiaj, jednak jak na zeszłe czasy były one i tak wystarczające.

Modele iPhone

W 2009 roku powstał kolejny model iPhone 3GS, który również wizualnie nie wyróżniał się niczym od pozostałych, jednak mimo wszystko pojawiło się w nim wiele ulepszeń: udoskonalono oprogramowanie, aparat fotograficzny 3,15 Mpix i zastosowano autofocus, dzięki któremu można było wreszcie nagrać jakieś filmy. Unowocześnienia te nie wzbudziły w fanach marki Apple większego podziwu, ponieważ i tak czekali oni przede wszystkim na umieszczenie przedniego aparatu w smartfonie, który pozwoliłby im na wykonywanie tak zwanego selfie.

Rok później, nastąpił przełom, bowiem na swojej drodze klienci napotkali świeżo upieczonego, nowego iPhone 4, który bardzo różnił się od pozostałych modeli. Producent tym razem zdecydował, iż obudowa ma być pokryta szkłem, dzięki czemu telefon wyglądał naprawdę doskonale. Dodatkowym atutem smartfon’a okazał się znacznie większy ekran Retina. Warto zaznaczyć, że do dziś iPhone 4 jest uznawany za najlepszą bryłę w dziejach iOS. Dzisiaj już prawie nikt nie używa tego modelu, a serwisy nie obejmują naprawą tego urządzenia, sprawdź tutaj Naprawa iPhone Warszawa.

iPhone 4S by następcą iPhone’a 4. Model ten posiada takie samo wzornictwo jak swój poprzednik, jednak różnią go zastosowane ulepszenia, bowiem nowy typsmartfon’a posiada dwurdzeniowy procesor Apple A5 oraz 512 MB pamięci operacyjnej RAM. To dla Apple niezwykłe wyróżnienie. Ciekawostką jest, że smartfon 4S zadebiutował na rynku również tym, iż posiada wśród aplikacji inteligentny asystent osobisty Siri który mimo, że nie rozmawia  w języku polskim, ma i tak dość duże zainteresowanie.

Nowinki technologiczne iPhone

Wrzesień 2012 roku zapisał się w historii powstawania smartfonów iPhone, bowiem uznano, iż to właśnie ten miesiąc będzie momentem, w którym będą odbywały się coroczne premiery nowych telefonów. Tak więc, w tym właśnie czasie na rynku pojawił się nowy iPhone 5, wktórym powstały nie wszystkim odpowiadające zmiany we wzornictwie, bowiem
w miejsce bryły ze szkła zamieszczono aluminium. iPhone 5 zasłynął z tego, iż posiada złącze Lightning, 1 GB pamięci operacyjnej oraz ekran o przekątnej 4”. 2012 rok był dla Apple rokiem owocnym, ponieważ w tym czasie padł nowy rekord sprzedaży iPhone’a.

W 2013 roku powstał pierwszy, wydajny smartfon z 64-bitowym SoC – iPhone 5s. Nie zaobserwowano różnic pomiędzy wyglądem 5s a 5, jednak znaleziono w nim inne atuty. Pierwszym z nich jest zastosowany w przycisku początek skaner linii papilarnych Touch ID. Drugim atutem jest 64 bitowy procesor Apple A7. Istotnym faktem było także wprowadzenie nowego wariantu kolorystycznego – złotego. Wraz z powstaniem iPhone’a 5s powstał także iPhone 5c, którego wyróżniała plastikowa obudowa. Niestety telefon ten nie znalazł dużego zainteresowania wśród swoich klientów, aktualnie mozna je znaleźć w takich miejscach jak Serwis Apple Warszawa.

Premiera iPhone 6 i 6+

W 2014 roku miała miejsce premiera dwóch iPhone’ów – 6 i 6 plus. Ten drugi wzbudził spore zaskoczenie wśród fanów Apple’a , bowiem stworzono smartfona o przekątnej ekranu 5,5”. Dla firmy Apple było to wielkie wydarzenie, ponieważ tuż po trzech dniach od daty premiery padł rekord sprzedaży telefonów – dotarł on do 10 milionów użytkowników. iPhone 6 plus różni się od iPhone 6 tym, iż nie tylko posiada większą przekątną ekranu, ale również ma dużo bardziej pojemną baterię, lepszy interfejs oraz aparat z OIS, czyli z optyczną stabilizacją obrazu.

W ostatnim kwartale 2015 roku powstała rewolucja, w której miał miejsce debiut kolejnych smartfonów, a mianowicie powstał iPhone 6s oraz iPhone 6s Plus. W telefonach tych powstało dodatkowe ulepszenie aktualizacji do technologii 3D Touch oraz powiększono do 2 GB pamięć RAM. Premiera wyżej wymienionych smartfonów przyczyniła się do ustalenia kolejnych rekordów sprzedaży.

iPhone 7 i 7+

Rok później w sprzedaży zaczęły się pojawiać kolejne smartfony – iPhone 7 oraz 7 Plus. Telefony te nie spotkały się z szerokim uznaniem wśród klientów, ponieważ okazały się one bardzo podobne do swoich poprzedników. Jedyna różnica między modelem 7 a 7 Plus jest taka, że w iPhone 7 Plus posiada przekątną ekranu 5,5 cala,  podwójną kamerę iSight oraz stereofoniczne i wodoszczelne głośniki.

We wrześniu 2017 roku przyszedł czas na premierę iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus.
Ich wygląd wyraźnie nawiązuje do poprzedników Apple’a. Zaobserwowane między nimi różnice dotyczą tego, że w modelu iPhone 8Plus zastosowano większą o 1 GB pamięć RAM, większy ekran, zoom optyczny x2, podwojony zoom cyfrowy, tryb i oświetlenie portretowe, dłuższy czas pracy baterii oraz nieco większą wagę.

Premiera ostatniego, najnowszego modelu iPhone Xmiała miejscew październiku 2017 roku. Czas ten był dla Apple’a bardzo rewolucyjny, ponieważ nowe smartfony zaczęły znikać ze sprzedaży jak świeże bułeczki. iPhone X różni się od pozostałych swoich poprzedników tym, iż posiada obudowę ze szklanej stali nierdzewnej. Dodatkowym jego atutem jest zakrzywiony wyświetlacz Super Retina, który ma aż 5,8 cala. Istotne jest także to, że smartfon występuje w tylko dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej oraz gwiaździsto szarej. Duże zaskoczenie budzi fakt, że najnowszy smartfon nie ma przycisku „Home” oraz Touch ID, lecz posiada system Face ID, który odpowiada za rozpoznawanie naszej twarzy. iPhone X w przedniej kamerze ma tryb i oświetlenie portretowe oraz Animoji (animowane postacie mówiące naszym głosem i mające naszą mimikę). Ponadto smartfona powinna wyróżniać również dłużej pracująca bateria, choć niestety mija się to z prawdą (zobacz wymiana baterii iPhone) , dlatego popularność zyskały takie firmy jak  pogwarancyjny Serwis iPhone.

Modele iPhone mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jeśli stoimy przed zakupem określonego modelu powinniśmy dokładnie zastanowić się czego od naszego smartfona oczekujemy. Tego typu sytuacja, przyczyni to się do uniknięcia błędów, które są najczęściej popełniane. Świadomość występujących różnic pomoże nam w podjęciu decyzji, jaką jest niewątpliwie zakup kolejnego, bądź też naszego pierwszego modelu iPhone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here