Ze względu na pracę muszę być ciągle online, również w domu. Jak wybrać dobrą ofertę internetu mobilnego? Odpowiadamy

0
1848

Nieustanne „bycie online” to typowa przypadłość naszych czasów. Życie wirtualne stało się nieodłączną częścią tego realnego, a komunikacja w sieci ma wymiar nie tylko prywatny, ale i zawodowy. W trosce o swoją karierę i poprawne wykonywanie powierzonych zadań warto zapewnić sobie stały dostęp do internetu. Najlepiej sprawdzi się internet mobilny. Jak wybrać ofertę dla siebie?

Internet mobilny to ten, który dostarczany jest przez sieci komórkowe. O ile jeszcze kilka lat temu jego jakość pozostawiała wiele do życzenia, wraz z pojawieniem się technologii LTE (i po niej następujących), możemy się cieszyć szybkim i stabilnym łączem bez kabli. A skoro tak, mobilna sieć może powoli zastępować tę kablową. Wielce prawdopodobne, że za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat zapomnimy o kablach. Dlaczego? Kluczem do odpowiedzi na to pytanie jest właśnie „mobilność” sieci. Internet jest tam, gdzie Ty – dzięki niemu zawsze możesz być online. Pytanie więc, jak dobrać ofertę internetu dla siebie?

Bądź stale w kontakcie

Internet mobilny może być wykorzystywany na wiele sposobów. Dla jednych będzie absolutną podstawą korzystania z sieci i zagości w domu wraz z routerem. Dla innych zaś będzie jedynie dodatkiem, który umożliwi np. wykonywanie zdalnej pracy w dowolnym momencie.

Pamiętaj: gdy musisz zapoznać się z „ciężką” dokumentacją (mowa o rozmiarze), plikami multimedialnymi, nagraniami online itp., internet z komórki może nie wystarczyć – jego limit wyczerpie się bardzo szybko, internet mobilny zaś stale może być „w zapasie”. Router mobilny jest niewielki – zmieści się choćby do torby na laptopa, damskiej torebki czy plecaka, nie obciążając Cię w żaden sposób. Posiadając go zawsze możesz podpiąć się do sieci: w parku, w kawiarni, restauracji czy na drugim końcu Polski.

Zanim wybierzesz, odpowiedz na te pytania

Ofertę internetu mobilnego wybierz zgodnie ze swoimi potrzebami. Jeśli chcesz je określić, oto kilka pytań, które należy sobie zadać.

  • Czy ma być on również internetem domowym? Jeśli tak, najlepsze dla Ciebie będzie rozwiązanie na abonament, pozbawione limitów transmisji danych.
  • Czy internet mobilny będziesz wykorzystywać okazjonalnie i w niewielkich pakietach? Wtedy najlepiej sprawdzi się opcja bardziej elastyczna, np. internet na kartę czy elastyczna oferta, w której opłata naliczana jest automatycznie co 10 GB zużytych danych.
  • Czy potrzebujesz dodatkowego urządzenia, by pozostać online? Być może smartfon Ci nie wystarcza i chciałbyś móc wykonywać zawodowe obowiązki również na nowym tablecie czy laptopie? Takie urządzenie może do Ciebie trafić np. wraz z abonamentem na sieć.

I najważniejsze: wybierając internet zwróć baczną uwagę na jego zasięg. Ważne jest, by sygnał był wysokiej jakości tam, gdzie najczęściej korzystasz z sieci. Stawiaj więc na operatorów, którzy oferują najlepszą jakość połączeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here