Tradycyjne kasowanie danych z dysków to za mało

Dysk przenośny lub ten znajdujący się w komputerze gotów jest pomieścić rozmaite pliki w postaci dokumentów tekstowych, zdjęć i wszelkich pozostałych. Nawet jeżeli coś się z nim dzieje, nie chce się uruchomić albo rozłącza się zaraz po podłączeniu, dane te wciąż są zapisane na dysku. Przeciętny użytkownik nie jest w stanie ich odzyskać, ale informatycy oraz osoby bardziej doświadczone w zakresie rozwiązań IT, maję tę wiedzę.

Jak usunąć dane z dysku?
Dane zapisane na dysku można usunąć na dwa sposoby. Jednym z nich jest samodzielne usunięcie, jeżeli dysk w danym momencie jest sprawny. Drugim sposobem jest profesjonalne czyszczenie zawartości dysku np. www.skupit.pl, które odbywa się w firmie zajmującej się świadczeniem tego rodzaju usług.
Samodzielne usunięcie danych – to czynność, jaką każdy może wykonać w zaciszu własnego domu. Polega na kliknięciu w poszczególne ikonki i wybraniu opcji usuń. Czy to wystarczy? Dla oka przeciętnego użytkownika owszem. Jednak eksperci będą wiedzieli jak odzyskać to, co było zapisane na dysku.
Profesjonalne czyszczenie dysku – firmy, które zajmują się czyszczeniem dysków, mają specjalne oprogramowanie, które pozwala na trwałe usunięcie zawartości danego urządzenia. Dzięki temu już nawet oni sami nie są w stanie odzyskać tego, co jakiś czas temu zostało na nim zapisane. Tak oczyszczony dysk, jeżeli tylko jest sprawny, można ponownie wykorzystać.
 
Szybko, wygodnie i profesjonalnie
Firma trudniąca się usuwaniem danych z dysków przenośnych i komputerowych, posiada specjalne oprogramowanie, więc tak naprawdę czynność ta przebiega bardzo sprawnie. Dla klienta jest to duża wygoda, bo niczym się nie przejmując, może odzyskać wyczyszczony dysk lub też pozbyć się go całkiem, ale za to mając pewność, że dane nie zostaną wykorzystane w złym zamiarze. Należy również zaznaczyć, że nie jest to zbyt kosztowna usługa. Dlatego tak wielu ludzi chętnie z niej korzysta. W końcu profesjonalne czyszczenie dysku to gwarancja pewności, że mniej ważne lub ważniejsze dane nie trafią w niewłaściwe ręce.
Ewentualne problemy w razie niewłaściwego skasowania danych
Niewłaściwe skasowanie danych z dysku może prowadzić do wielu problemów. Nawet wyciek prywatnych zdjęć lub dokumentów tekstowych przerodzi się w poważne kłopoty. Zdjęcia te mogą wpaść w niewłaściwe ręce i zostać nieodpowiednio wykorzystane. Nie trudno też chyba domyślić się co się stanie, jeżeli ten dysk będzie firmowy, a w jego zawartości znajdą się dane teleadresowe klientów. Wielu ludzi wyróżnia tak zwane „lekkie myślenie”. Kiedy mają problem z uruchomieniem dysku, wydaje im się, że jest już zepsuty i do niczego się nie nadaje, a już na pewno nikt go nie włączy. Wtedy kompletnie nie myśląc, wyrzucają go do kosza, zapominając o tym. To wielki błąd. Nie dość, że dane zostaną bez problemu odzyskane, to w dodatku osoby widniejące na zdjęciach, czy właściciele danych teleadresowych, mogą mieć pretensje do właściciela danego dysku. To będzie prowadziło do poważnych konsekwencji, a możliwe, że nawet do sprawy sądowej.
Tradycyjne kasowanie danych z dysku wydaje się takie proste, więc nikomu nie chce się szukać firmy, która wykona tę usługę i to w dodatku odpłatnie. Tylko nie wszyscy mają świadomość, że to jednak może być za mało. Już niejeden postąpił w ten sposób, z czego wynikły poważne problemy. Skorzystanie z usług certyfikowanej firmy mającej uprawnienia do usuwania danych z dysków przenośnych i komputerowych, to najlepsze rozwiązanie. To przede wszystkim gwarancja trwałego i nieodwracalnego usunięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here