Telewizja internetowa – przyszłość mediów

0
1238

Internetowa telewizja może być sposobem na realizację swojej pasji i zarażenie nią innych, a także na własny biznes. Dla osób, których nie satysfakcjonuje natomiast oferta telewizji stacjonarnej, telewizja internetowa stanowi sposób na to, aby oglądać wybrane filmy w dowolnym momencie. Nawet duże stacje telewizyjne część programów ze swojej ramówki udostępniają w internecie.

Własny kanał telewizji internetowej

Dzięki własnemu kanałowi telewizji internetowej każdy może prowadzić programy na interesujące go tematy dla innych pasjonatów danego zagadnienia lub transmisję ważnych wydarzeń, a nawet tego, co dzieje się za oknem. Osoby, które chcą prowadzić kanał wyłącznie w internecie, nie muszą starać się o koncesję w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji (KRRT), wystarczy, że uzyskają wpis do prowadzonego przez nią rejestru. Aby rozpocząć nadawanie, wystarczy mieć komputer, a na nim zainstalowany program umożliwiający streaming obrazu. Ci, którzy chcą prowadzić swój kanał dla wielu odbiorców, na ogół korzystają z serwerów dedykowanych, które mają większą moc i są oferowane przez firmy hostingowe.

Telewizja dostępna zarówno tradycyjnie, jak i przez internet

Popularność serwisów internetowych pozwalających na dostęp do wybranych filmów wideo w wybranym czasie sprawił, że również tradycyjne telewizje zaczęły udostępniać niektóre swoje programy przez internet. W internecie często zamieszczają one np. przedpremierowe odcinki seriali, które można obejrzeć za opłatą, a także odcinki, które miały już premierę w telewizji, dostępne bez opłat. Czasem przez internet można też obejrzeć transmisję z wydarzenia, transmitowanego jednocześnie w sposób tradycyjny.

Internetowe wypożyczalnie filmów i seriali

Internetowe wypożyczalnie filmów i seriali całkowicie wyparły z rynku wypożyczalnie stacjonarne. Po wykupieniu abonamentu można oglądać dostępne tam filmy, seriale, programy dokumentalne, często w niedługim czasie po premierze. Wypożyczalnie takie wielbicielom seriali zagranicznych dają możliwość obejrzenia premierowych odcinków od razu po premierze, zanim jeszcze zostaną one wykupione przez rodzimego dystrybutora i wyemitowane w telewizji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here