Zasilacze UPS

0
1365

Czy spotkałeś się kiedyś z taką sytuacją? Przygotowywałeś ważny raport, bądź pisałeś fragment swojej pracy dyplomowej. Z jakiegoś powodu, bądź po prostu przypadkiem nie dokonałeś zapisu postępów swojej pracy, piszesz literę za literą, a tutaj nagle … puf! … i komputer się wyłączył. Serce bije Ci coraz mocniej, twoje kilka ostatnich godzin ciężkiej pracy wisi na włosku.

Włączasz ponownie komputer, z nadzieją, że Microsoft Word wykonał kopię zapasową Twojej pracy. Komputer uruchomiony, włączasz Microsoft Word i widzisz, że jest zapis … ale sprzed 1,5 godziny! Myślisz sobie, cóż, lepsze to niż stracić całość pracy. Czy nie było sposobu aby tego uniknąć? Oczywiście, przede wszystkim można było dokonać zapisu pliku, ale z drugiej strony, przecież nie będziemy co kilka minut zapisywać naszych postępów. W takich sytuacjach potrzebne jest zdecydowanie bardziej kompleksowe rozwiązanie.

Zasilacze UPS, to jest właśnie rozwiązanie Twojego problemu. Zasilacze te, są popularne i skuteczne nie tylko w firmach ale również i w naszym domu. Zasilacz UPS to tak jakby zapasowe źródło prądu, z którego energię czerpią podłączone do niego urządzenia. Jak to działa w praktyce? Zasilacz UPS składa się z baterii, które magazynują odpowiednią ilość energii. Do niego na stałe są podłączone urządzenia, które chcemy uchronić przed wyłączeniem, w przypadku chwilowego braku prądu. następnie zasilacz UPS jest podłączony do prądu. W przypadku gdy nie ma problemu z dostępnością przepływu prądu elektrycznego, urządzenia są zasilane z sieci elektrycznej. Jednakże gdy zdarzy się zastój, bądź po prostu chwilowa przerwa, wówczas automatycznie włącza sie pobór prądu z zapasów zasilacza UPS, a urządzenia do niego podłączone nie wyłączą sie, gdyż de facto, nie stracą nawet sekundy z dostępności zasilania.

Jeżeli mielibyśmy problem z wyborem zasilacza UPS do naszego domu lub firmy, warto skorzystać z porady specjalistów z firmy Schneider Electronic. Po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu, wskażą nam, jaki zasilacz UPS będzie dla nas najkorzystniejszy – w oparciu o nasze zapotrzebowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here