Kupujemy iPad, czyli sprzęt Apple pod lupą

0
1464

Marka Apple od lat uchodzi za kultową, czego potwierdzeniem są niezawodne produkty, szczególnie iPady. Są cenione za doskonałe parametry, ale i wygląd – zawsze dopracowany pod każdym względem. Jeśli jednak zamierzamy zainwestować w ten sprzęt, musimy pamiętać, że wybór jest dość spory, a niekoniecznie starsze iPady ustępują nowszym modelom. Warto więc wiedzieć o nich wszystko, by wybrać rozsądnie. Tym właśnie zajmiemy się w poniższym artykule!

Apple iPad Mini 4

To najmniejszy i jednocześnie najbardziej mobilny model ze wszystkich oferowanych iPadów. Doskonały dla osób, które często podróżują i potrzebują bezawaryjnego, komfortowego w obsłudze, wytrzymałego telefonu. To więc wielka zaleta, że iPad Mini 4 ma tam małe, kompaktowe wymiary i niedużą wagę, dzięki czemu można go zabrać w każdą – biznesową, jak i prywatną podróż. Jak na tak mały sprzęt trzeba też zauważyć, że wyposażony został w przyzwoity procesor – A8 oraz wyrazisty ekran. Dodatkowym pozytywem jest możliwość nagrywania filmów Full HD. Niestety, choć wspomnieliśmy o porządnym ekranie, to dla niektórych może on być zbyt mały. Niezbyt dobrze też wypada głośnik, którego brzmienie jest bardzo przeciętne.

Apple iPad 2017

W wersji z 2017 wprowadzono pewne zmiany, ale mimo wszystko model przypomina Apple iPad Air 2. Najważniejszymi założeniami twórców było zapewnienie kompaktowych wymiarów, a jednocześnie odpowiednio dużej przestrzeni roboczej. Równie poważnie pomyślano nad wydajnością, jaka zapewni bezproblemową obsługę zaawansowanych – projektowych oraz multimedialnych – aplikacji. Apple iPad 2017 na pewno zachwyca wysoką wydajnością, uniwersalnym charakterem oraz dostępem do wielu akcesoriów. Wielkim plusem też jest cena, która wcale nie jest wygórowana. Słabe strony to na pewno nie za duże zmiany wobec poprzedniego modelu – iPad Air. To samo zresztą można powiedzieć o jakości ekranu, który nie poprawił się w stosunku do iPad Air 2.

Apple iPad Pro

Apple iPad Pro to sprzęt, który warto kupić. Mimo upływu lat zachwyca wydajnością, co sprawia, że można go używać zarówno do pracy, jak i rozrywki. Wyświetlacz gwarantuje doskonałą jakość obrazu, a sześciordzeniowy procesor A10X Fusion radzi sobie z montowaniem materiałów 4K czy obsługą wielu aplikacji naraz. Jedyne, do czego się można przyczepić to wysoka cena, która odstrasza wielu potencjalnych nabywców. Z drugiej strony wiemy, za jaką jakość płacimy!

Jaki model wybrać?

To zależy od tego, do jakich zadań potrzebujemy iPada. Do nauki bez wątpienia wystarczy Apple iPad, gdyż jest bardzo uniwersalny i dość tani. Jeśli marzymy o urządzeniu mobilnym, to oczywiście tutaj najlepszy jest Apple iPad Mini 4. Natomiast do pracy, gdzie szczególnie potrzebna jest dodatkowa moc obliczeniowa, najkorzystniej postawić na Apple iPad Pro. Mimo że to naprawdę spory wydatek, to mamy pewność, że sprawdzi się on właśnie do tych najbardziej wymagających zadań.

Niezależnie od tego, co wybierzemy, mamy pewność, że wszystkie iPady są solidne, bardzo wytrzymałe i odporne na upływ czasu. Wiemy więc, że mądrze inwestujemy pieniądze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here