Jak przebiega wymiana wyświetlacza w iPhone

Uszkodzony wyświetlacz to jeden z problemów, które można spotkać w smartfonach. Zazwyczaj wynikają z przypadkowego upadku, niekiedy bywają wada fabryczną. Jak przebiega wymiana wyświetlacza w iPhone’ach i ile kosztuje

Kiedy należy wymienić wyświetlacz w iPhone

Nie ma wątpliwości, że wielu użytkownikom smartfonów od giganta z Cupetino, zdarzyło  się przypadkiem upuścić telefon. Zbita szybka wcale już nikogo nie dziwi. To jeden z najczęstszych usterek, jakie trafiają do serwisu. Zazwyczaj użytkownicy automatycznie proszą o wymianę całego ekranu. A w takiej sytuacji wystarczy tylko wymiana szybki. Wymiana wyświetlacza iPhone jest konieczna, tylko i wyłącznie wtedy, gdy

  • ekran w smartfonie nie wyświetla pełnego ekranu i występują na nim paski,
  • telefon nie reaguje na dotyk – świadczy to o uszkodzeniu warstwy dotykowej,
  • na wyświetlaczu widoczne są defekty takie jak plamki czy przebarwienia,
  • zepsuty wyświetlacz w iPhone nie jest oryginalny np. wcześniej go wymieniano i zastąpiono go nieoryginalnym.

Jak przebiega wymiana wyświetlacza w iPhone

Choć uszkodzony wyświetlacz występuje rzadziej niż zbita szybka, to tak samo jest poważną usterką.  W sytuacji, gdy matryca LCD ulegnie jakiekolwiek awarii,  konieczna będzie wymiana wyświetlacza iPhone. W tym celu koniecznie musisz zanieść telefon do serwisu. Pod żadnym pozorem nie próbuj naprawiać samodzielnie. Możesz tylko uszkodzić smartfon jeszcze bardziej.

Wymiana szybki  iPhone powinna odbyć się w serwisie. Pracują tam specjaliści, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, doświadczenie, a także niezbędne narzędzia, które ułatwią pracę. Proces wymiany polega na zdemontowaniu przez fachowców całego ekranu z telefonu w tym kamery przedniej, mikrofonu czy tylnej osłony wyświetlacza. Zaś w takcie wymiany wyświetlacza, specjaliści montują gotowy panel, w skład którego wchodzą ramki wyświetlacza, nowy polaryzator, oryginalny wyświetlacz, a także podświetlenie ekranu. Najważniejsze, aby serwis stosował oryginalne wyświetlacze.

Wymiana zbitej szybki czy całego wyświetlacza

Zbita szybka to dość częsty problem, z którym borykają się nie tylko użytkownicy smartfonów Apple, ale również innych marek. W wielu przypadkach wystarczy tylko wymiana samej szybki. Niestety w niektórych sytuacjach, konieczna jest wymiana wyświetlacza iPhone. Dzięki refabrykacji minimalizuje się ryzyko wystąpienia niedoskonałości, a także bąbelków powierza na wyświetlaczu. Ponadto, przed zamontowaniem nowego wyświetlacza, fachowcy sprawdzają go pod kątem sprawności warstwy dotykowej oraz odwzorowania kolorów Dzięki temu mamy pewność, że działa on w 100% prawidłowo.

Po złożeniu zdemontowanych elementów smartfon znów przechodzi test, aby wykluczyć jakiekolwiek usterki. To daje jeszcze większą gwarancję niezawodności. Jeśli zastanawiasz się, która opcję wybrać, koniecznie udaj się do serwisu. Pracujący tam specjaliści, dokładnie sprawdzą telefon. Na podstawie wstępnej analizy, oszacują usterkę, a także zalecą wymianę szybki lub wyświetlacza i wycenią koszty.

Zobacz na: https://idream.pl/serwis/cennik/iphone/wymiana-wyswietlacza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here