Etykiety na napoje - czemu służą i jakie powinny być

Etykiety na napoje to bardzo ważny element całego produktu, warto więc by były one wyjątkowe i by zachęcały potencjalnych klientów do zakupu napojów produkowanych przez naszą firmę. Czemu są one takie ważne? Jakie powinny być dobre etykiety na napoje? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

Wbrew znanemu powiedzeniu „Nie oceniaj książki po okładce”, ludzie mają tendencję do wydawania sądów na podstawie wyglądu danych przedmiotów. Ilustruje to z kolei inne popularne przysłowie „ludzie jedzą oczami”, które jest zdecydowanie bardziej prawdziwe. Czy nam się to podoba, czy nie produkowany przez nas artykuł zostanie już poddany ocenie po kilku pierwszych sekundach obcowania z nim i już na tym etapie podjęta zostanie decyzja o jego kupnie lub odrzuceniu.

Jednak takie mechanizmy mają również pozytywne aspekty. Jeżeli bowiem zdajemy sobie sprawę z ich występowania, możemy w bardzo łatwy sposób je wykorzystać tak, aby zachęcić klientów do swoich produktów i przekonać ich do zakupu już w kilka pierwszych sekund.

Czym powinna charakteryzować się dobra etykieta na napój?

Przede wszystkim, najważniejszą kwestią jest to, by wyróżniała ona nasz produkt spośród pozostałych. Jej czcionka, kolorystyka czy też grafika powinna sprawić, by podchodząc do półki w sklepie klient widział jako pierwszy nasz napój, a dopiero później resztę.

Dodatkowo, dobre etykiety na napoje powinny uwypuklać najlepsze cechy naszego produktu. Jeżeli ma więc on naturalny skład, informacja o tym fakcie powinna być widoczna z daleka. Warto podkreślić to również tematyczną grafiką związaną z naturą, która zachęci odbiorców do kupna.

Czego powinniśmy unikać?

Etykieta powinna krzyczeć: „Tu jestem! Wybierz mnie!”. Nie warto jednak przesadzić z jaskrawością, gdyż podobnie jak rośliny i zwierzęta przybierają zdecydowane barwy by odstraszyć wroga, nasz napój może wywołać podobny efekt u klientów, a tego zdecydowanie wolelibyśmy uniknąć.

Co więcej, zbyt wiele jaskrawych barw wyda się klientom nienaturalne, przez co uznają oni nasz napój za równie sztuczny. W dzisiejszych czasach, przepełnionych modą na zdrowe odżywianie może przynieść to opłakane skutki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here