Pomoc techniczna musi być dostępna przez cały czas

Na każdej linii produkcyjnej, gdzie znajdują się automaty ważne jest, aby serwis był dostępny maksymalnie szybko. W wielu zakładach pracy od skuteczności serwisantów zależy wręcz wynik finansowy całej firmy. Dlatego nie zwykle istotnym elementem już podczas wyboru dostawcy robotów przemysłowych jest sprawdzenie, jak skuteczny serwis posiada

Wsparcie techniczne 24 godziny na dobę

Tam, gdzie produkcja trwa nieprzerwanie, nie ma czasu na przestoje. Kierownicy zmiany mają wprawdzie w zanadrzu mechaników, ale nie mają dostępu do krytycznych części zamiennych. Czasami jednak wystarczy odpowiednie konfigurowanie robotów przemysłowych oraz korekta oprogramowania, aby powtarzające się problemy zostały wyeliminowane.

Również w weekend powinien być dostępny przynajmniej jeden zespół serwisantów na telefon. W niektórych zakładach pracy na sobotę i niedzielę produkcja jest nieco ograniczana. Ale mimo to, trwa ona nadal. Jeśli wtedy nastąpi jakaś awaria, konieczne jest dobre konfigurowanie robotów przemysłowych przeprowadzone przez doświadczonego serwisanta. Wymiana uszkodzonych części oraz korekta oprogramowania gwarantują płynność pracy całej maszyny.

Ważne jest, jak dobrze serwisant zna maszynę, do której przyjeżdża

Doświadczony serwisant już podczas rozmowy telefonicznej potrafi przeprowadzić wstępną diagnostykę i oszacować, co mogło się stać. Jest to cecha niewielu firmy. W obecnych czasach znalezienie człowieka z wieloletnim doświadczeniem, potrafiącym przeprowadzić dobre konfigurowanie robotów przemysłowych nie jest łatwym zadaniem. Pracodawcy doskonale o tym wiedzą, tacy fachowcy cenieni są bardziej niż inni. Warto wybrać firmę, która właśnie takich serwisantów posiada

Najczęściej taka profesjonalna firma potrafi zaoferować specjalne umowy na konserwację. Wyprzedzając mogące przytrafić się awarie, wymieniane są poszczególne elementy dużo przed ich całkowitym zużyciem. Do tego przeprowadza się konfigurowanie robotów serwisowych tak, aby ograniczyć przyjazdy serwisantów do minimum. Uczciwa firma prowadzi również szkolenia z zakresu obsługi i prostych napraw dla wewnętrznego zespołu mechaników i elektromechaników. Jest to działanie bardzo fair, ponieważ wiele napraw można z powodzeniem przeprowadzić bez specjalistycznego sprzętu diagnostycznego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here