5 porad jak dbać o bezpieczeństwo smartfona

Dziś zajmiemy się tematem bezpieczeństwa naszego telefonu. W końcu tak często widzimy potłuczone ekrany naszych smartfonów. Mamy na to kilka prostych porad. A więc nie przedłużajmy i zaczynamy.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym Teleakcesoria.com

Szkło hartowane i folia ochronna

Na początek omówmy sobie temat podstawowej ochrony naszego telefonu. Szkło hartowane może uchronić nasz ekran i kryjącą się pod nim matrycę przed uszkodzeniem. Jego najważniejszą funkcją jest odporność na zarysowania. Każdy z nas choć raz trzymał telefon blisko kluczy czy innych drobnych rzeczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli martwić się o porysowanie ekranu naszego smartfona. A w razie upadku dodatkowa warstwa szkła powinna zamortyzować część uderzenia.

Do wyboru mamy także rozmaite folie ochronne. Bardzo przydatne dla osób lubiących czuć ekran telefonu. Folia nie pogrubia, a jednocześnie chroni przed zarysowaniami. Jednak nie jest ona na tyle twarda by wytrzymać przenoszone uderzenia.

Tutaj wybór już jest indywidualny. Choć można wybrać także trzecią opcję. Na rynku dostępne są hybrydy szkieł z folią. W ofercie posiadamy FULL GLUE FLEXIBLE NANO GLASS 5D. Jest to połączenie niewielkiej grubości folii z twardością szkła hartowanego. Idealne dopasowanie do ekranu pozwala na maksymalną ochronę.
Lecz przód telefonu to nie wszystko.

Etui i pokrowce

Jak wiemy nie tylko ekran może się zarysować ale także tył smartfona. Tutaj z pomocą przychodzą etui oraz pokrowce. Od tych na same plecki telefonu,po futerały i pokrowce do których możemy w całości go schować.

Znajdziemy je w różnych kolorach,wzorach,do różnych zastosowań. W tym temacie jest tak mnogi wybór, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na jakość i grubość samego etui. Powinno ono chronić, jednocześnie nie powiększając znacząco smartfona. Najczęściej stosowane są etui na same plecki, wykonane z TPU. Jest to materiał gumopodobny i bardzo elastyczny. Dzięki swoim właściwością dobrze przenosi drgania i chroni przed upadkami.

Na szczególną uwagę zasługują etui Armor Case. Pozwoli on doskonale ochronić tył,boki oraz ramki ekranu przed zarysowaniami i wstrząsami. Z odpowiednio dobranym szkłem zapewniają pełną ochronę zewnętrzną naszego smartfona.

Jeśli szukasz ochrony nawet gdy nie używasz telefonu zainteresuj się pokrowcami. Wykonywane z przyjemnego materiału, eleganckie a jednocześnie chroniące w całości naszego smartfona. Jednak nie możemy z niego korzystać w takim przypadku. Co więc gdy nie chcemy obkładać naszego telefonu z każdej strony?

Ubezpieczenie telefonu

Tutaj przychodzi rozwiązanie. W dzisiejszych czasach mamy możliwość ubezpieczenia naszych telefonów. W głównej mierze ubezpieczamy ekrany przed zniszczeniem. W takim przypadku za darmo otrzymamy nowy wyświetlacz lub samo szkło w zależności od podpisanych warunków.

Najczęściej są one dla nas bardzo korzystne. Bez problemu zabezpieczymy telefon między innymi przed:

  • Uszkodzeniami (ekran,aparat,obudowa,przyciski)

  • Upadkami

  • Zalanie płynem

  • Kradzieżą

Są także ubezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi nie objętymi gwarancją. W takim przypadku naprawa jest brana pod uwagę, jeśli nie przekracza danej kwoty.
Te rozwiązania mogą okazać się bardzo pomocne. Jeśli tylko mamy troszkę odłożonej gotówki, a nie chcemy w przyszłości płacić za naprawę. W większości sama naprawa wyświetlacza to połowa wartości telefonu (w zależności od modelu i serwisu).

Tworzenie kopii zapasowych

Nasz telefon upada i okazuje się całkowicie nie sprawny. Nic strasznego, jeśli tylko wcześniej tworzyliśmy na bieżąco kopie zapasowe. Najlepiej przechowywać je na osobnym dysku. Kilkoma prostymi kliknięciami możemy zachować kopię wszystkich naszych danych. Aktualnie telefony mają pozwolenie na tworzenie ich automatycznie . Ewentualnie zezwalamy na nie wraz z pierwszym rozruchem. W przypadku podpięcia telefonu do konta google wszystkie nasze dane mogą zostać zachowane w chmurze. Nie musimy martwić się o utratę cenny zdjęć czy plików. Automatyczna synchronizacja co jakiś czas będzie je skanowała. Te niedawno dodane lub zmodyfikowane zostaną przesłane.

Czasami jednak nie zgadzamy się na automatyczne tworzenie kopii. Musimy pamiętać jednak, by raz za czas zrobić to ręcznie. Skompresowany plik z danymi można wrzucić na pendrive aby był łatwo dostępny.

Połączenie konta Google

Konto Google nie tylko pozwala nam na łatwy dostęp do danych z różnych urządzeń. Połączenie konta z telefonem przesyła firmie ważne informacje. To właśnie one mogą być pierwszą pomocą kiedy nie możemy znaleźć smartfona.

Funkcja “Find My Device” (Znajdź Moje Urządzenie)-w razie kradzieży pozwala nam wymazać dane,wylogować z kont oraz zablokować urządzenie. Z jej poziomu mamy dostęp do aktualnej lokalizacji. Gdy zgubimy telefon możemy włączyć długi i głośny dzwonek pozwalający go znaleźć.
Zawiera ona też sporo ważnych informacji takich jak:

  • IMEI urządzenia (Unikatowy identyfikator)

  • Czas ostatniej aktywności

  • Aktualnie podłączoną sieć

  • Stan Baterii

Warto podpiąć się z kontem Google dla bezpieczeństwa. Choć rzadko używana to naprawdę ważna i pomocna funkcja. Należy o niej pamiętać przed wybraniem się w zaludnione miejsce. Przy ewentualnej kradzieży mamy dostęp do najważniejszych informacji i możliwości zablokowania danych.

Wykorzystując wszystkie 5 porad nasze telefony nam podziękują. To właśnie z nich korzystamy najczęściej więc zadbajmy aby zawsze były zabezpieczone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here