monitor

Monitory dotykowe to rozwiązania, które coraz częściej pojawiają się w naszym otoczeniu. Są bardzo wygodne dla użytkownika, pozwalają na szybką reakcję na to, co pojawia się na ekranie oraz bardzo wygodne sterowanie różnorodnymi funkcjami. Nic więc dziwnego, że powoli wchodzą także do coraz większej ilości szkół. Przyjrzyjmy się, czy warto w nie inwestować?

Nowoczesna, interaktywna szkoła

Epidemia koronawirusa bardzo jasno pokazała, że rozwiązania multimedialne są niezwykle ważne w naszym życiu i mogą skutecznie pomóc w codziennych sprawach czy nauczaniu. I choć wszyscy przewidujemy, że kolejny rok szkolny będzie już wyglądał zupełnie normalnie, możemy zastanowić się, jak wielką rolę odgrywać będą teraz rozwiązania multimedialne w jego codziennej, zwyczajnej rzeczywistości. Biorąc pod uwagę, że już od pewnego czasu miały znaczenie, możemy się spodziewać, że teraz będą jeszcze znacznie ważniejsze.

Monitory interaktywne, których całą kolekcję można zobaczyć pod adresem https://avpoint.pl/monitory-dotykowe-dla-szkol, są bez wątpienia jednym z tych rozwiązań, które może odegrać znaczącą rolę w nowoczesnej szkole. Bo nowoczesna – to multimedialna i interaktywna. Taka, w której klasyczne lekcje, polegające na żmudnym przepisywaniu informacji z tablicy, powoli odchodzą w zapomnienie na rzecz innych, łatwiejszych dla ucznia rozwiązań. Takich, do których jest powoli przyzwyczajany przez otaczający go świat, czyli pełnych filmów, obrazów i zdalnych interakcji.

Jak działa monitor dotykowy?

Monitor dotykowy współpracuje ze specjalnym pisakiem, który pozwala na korzystanie z niego w taki sposób, jakby pracowało się przy klasycznej tablicy albo odręcznie tworzonym dokumencie. Nie musisz więc używać klawiatury komputera, by coś napisać, nie musisz nawigować na pasek, by wykonać pożądane operacje albo skorzystać z wbudowanych funkcji.

Po zdefiniowaniu odpowiednich skrótów możesz bez przeszkód wykonać na nim wszystko tak samo łatwo, jakbyś tworzył klasyczny, odręcznie napisany dokument albo zapisywał tablicę suchościeralną. Z tą różnicą, że nie będziesz musiał niczego ścierać – wręcz przeciwnie, będziesz miał możliwość zapisania stworzonego projektu na komputerze lub innym nośniku, dzięki czemu ostatecznie będziesz mógł przekazać projekt dzieciom.

Warto zwrócić także uwagę na szerokie funkcjonalności, jakie daje monitor dotykowy do szkoły. Przede wszystkim pozwala na jednoczesną pracę dwóch osób na jednym dokumencie, co oznacza, że dwójka uczniów będzie mogła wspólnie rozwiązywać zadania. Co więcej, współpracuje z różnymi źródłami danych, takimi jak tablet, komputer czy telefon, co jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z niego i daje większe możliwości przesyłania danych.

Doskonała jakość obrazu

Mówiąc o monitorach dotykowych, warto zwrócić uwagę na techniczne możliwości, które je charakteryzują. Przede wszystkim uwagę zwraca ich duży rozmiar i wysoka rozdzielczość, które zapewniają, że każde dziecko będzie w stanie dobrze zobaczyć obraz znajdujący się na ekranie. Dzięki jasnym, żywym kolorom zadowoli także pod względem wyświetlanych prezentacji, obrazów, animacji czy nagrań wideo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here