dron

Alternatywne formy zarobku mają wzięcie, a jeśli połączone są z możliwością realizowania się w pasji, to pełnia szczęścia. Jeśli latać dronem i zastanawiasz się, jak zarabiać na dronie, to w tym artykule znajdziesz kilka ciekawych przykładów, jak możesz finansować użytkowanie swojego urządzenia.

Z wykorzystaniem drona bowiem, można robić dużo ciekawych rzeczy, niekiedy nawet artystycznych i inspirujących. Zobacz, jak zarabiać na dronie.

Ile można zarobić na Dronie?

Zarobki z wykorzystaniem drona należą do tych całkiem opłacalnych. Oczywiście zależy, w co zainwestujesz i w którym kierunku danej profesji pójdziesz.

Latać dronem może w zasadzie każdy po ukończeniu 18 roku życia, tak więc jako operator drona możesz liczyć na całkiem niski próg wejścia do branży, w której możesz pomyślnie rozwijać dalszą karierę.

Czy trzeba zrobić szkolenie, aby móc zarabiać na dronie?

Urząd lotnictwa cywilnego nie odnosi się co do kwestii konieczności posiadania uprawnienia, jeśli chcesz zarabiać na dronie.

Warto natomiast wiedzieć, że aby latać dronem, który wyposażony jest w urządzenie rejestrujące (kamera, dźwięk), zachodzi konieczność wykonania testu, czyli zdobycia podstawowych kwalifikacji, a także musisz się zarejestrować, jako pilot.

Jak zarabiać na dronie — zobacz inspirujące możliwości

Z roku na rok do grona miłośników latania dronami przybywa coraz więcej wielbicieli. Jest to tylko świadectwo tego, że latanie dronem to przyjemna i pasjonująca przygoda, dzięki której możesz nie tylko realizować swoje pasje, ale i zarobić całkiem dobre pieniądze.

Zobacz kilka przykładów usług, jakie możesz wykonywać, latając dronem.

Sprzedaż fotografii wykonanych przez drona

Piękne fotografie zawsze będą miały wzięcie. Platformy stockowe cieszą się dużą popularnością, gdzie Ty także możesz zamieścić zdjęcia epickich zachodów słońca, czy burzy.

Podczas wykonywania lotów możesz tworzyć takie fotografie na zamówienie.

Kręcenie filmów

Kolejnym dochodowym zajęciem, które możesz realizować, by zarabiać na dronie, jest kręcenie filmów video na zamówienie.

Z pomocy operatorów dronów korzystają w tym zakresie firmy, instytucje, a także osoby prywatne. Jako pilot drona możesz także tworzyć artystyczne video i filmy, które umieszczone na serwerach stockowych, będą na siebie zarabiały.

Kto wie, może niebawem zobaczysz swoje video w jakiejś rozpoznawalnej reklamie?

Usługi utrwalania imprez typu śluby i wesela

Za pomocą drona możesz także kręcić filmy pamiątkowe z okazji wesela i ślubu. To trochę inna forma tworzenia pamiątki ślubnej, jednakże dużo bardziej atrakcyjna, niż standardowe video z kamery ręcznej.

Śluby, wesela, urodziny, czy inne okazje, chociażby zwykła impreza służbowa to dobra okazja, by podczas zabawy utrwalić cudowne chwile z bliskimi.

Zdjęcia topografii terenu — tworzenie map

Podczas lotów dronami można także zarabiać na tworzeniu topografii terenu, fotografii danego rejonu, a także na tworzeniu map.

W dzisiejszych czasach filmowanie szczegółów danego obszaru może być bardzo dochodowym zajęciem.

Tworzenie dokumentacji geodezyjnej lub na potrzeby fotowoltaiki

Ludzie budują domy, drogi, a także planują strukturę dróg. Do tego typu prac geodezyjnych niezbędne są profesjonalne sprzęty i zdjęcia, tak więc jeśli latasz dronem dobrze, możesz na tym sowicie zarobić.

Inną opcją jest tworzenie dokumentacji pod budowę instalacji fotowoltaicznych. Przy pomocy drona możesz wykonać potrzebne zdjęcia i szybko obliczyć możliwości montażu takiej instalacji.

Monitoring obszaru — pożary, ocena sytuacji

Kolejnym ciekawym zajęciem, które możesz wykonywać, jeśli chcesz zarabiać na dronie, jest monitoring obszarów leśnych, ale nie tylko.

Dron może pomóc w szybkim wykryciu pożaru na dużym obszarze. Może to być las, ale także hala magazynowa.

Kolejny sposób na to, by zarabiać na dronie, to służba w ochronie. Dron może dużo szybciej i precyzyjniej monitorować dany obszar, by sprawdzić, czy na terenie zakładu nie dzieją się podejrzane rzeczy.

Dron w służbie inspekcji dachów

Duże zyski możesz przynieść zarabianie na drobie w roli inspektora dachów. Tego typu usługi cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ taniej jest wynająć drona, niż całą ekipę osób, mających uprawnienia do wspinania się.

W firmach budowlanych liczy się precyzja, dokładność i przewidywanie. Na pewno znajdziesz chętnych na swoje usługi.

Zostań szkoleniowcem

Drony są coraz modniejsze, a producenci prześcigają się w wymyślaniu ciekawszych urządzeń. Usługi, jako szkoleniowiec na drony to także dobra opcja, by zarabiać, jako pilot dronów.

Zarabiaj na publikacji filmów, gdzie postawisz na kręcenie filmów

Poza możliwością prowadzenia szkoleń drony są świetnym sposobem na to, by udostępniać filmiki w kanałach social media i na nich zarabiać.

Piloci dronów cenią sobie takie możliwości, ponieważ podczas lotu dronami możesz uchwycić w kadr najpiękniejsze obszary niedostępnych zakątków, które ludzie uwielbiają oglądać.

Same filmy to nie wszystko, bo wiele osób szuka szkoleń, jak takie filmy przy wykorzystaniu dronów tworzyć. Jeśli się na tym znasz, możesz uczyć innych właśnie tego. W ten sposób zarobisz na wyświetleniach.

Zarabianie na dronie bez licencji — zobacz, jakie są konsekwencje prawne

Zastanawiasz się, czy latanie dronami bez licencji może pociągać za sobą jakieś konsekwencje prawne? Drony mają ściśle określone przepisy dla pilotów dronów. Potrzebne informacje znajdują się na stronie urzędu lotnictwa cywilnego.

Jeśli chcesz zarabiać z pomocą drona, powinieneś mieć przynajmniej uprawnienia kategorii otwartej.

Co zrobić, aby zostać operatorem drona?

Istnieje szereg przepisów dla pilotów dronów, z którymi warto zapoznać się, chociażby po to, by mieć świadomość, czy nie popełniasz wykroczenia.

Aby wyrobić uprawnienia, należy przejść kurs na stronie urzędu lotnictwa cywilnego, a następnie uzyskać świadectwo kwalifikacji.

Kurs możesz odbyć w systemie online, zakończy go zwyczajny test. W taki sposób zyskasz uprawnienia, gdzie kategorii otwartej i z pomocą drona zarobisz legalnie niezłą sumkę.

Ile kosztuje licencja na drona?

Kategoria otwarta na pilota drona, podzielona jest na podkategorie, w których zawarta została zgoda na poszczególne czynności.

Kategorii otwartej dotyczą operacje VLOS, czyli takie, które nie wymagają zezwoleń i są bezpieczne dla innych osób.

Urząd lotnictwa cywilnego do przeprowadzania szkoleń

Jeśli szukasz odpowiedniego szkolenia, to podstawowe uprawnienia na latanie w kategorii otwartej wyrobisz na stronie urzędu.

Pilot dronów w kategorii otwartej typu A

Możesz latać zabawką i urządzeniem, które nie rejestruje obrazu i dźwięku. Jeśli chcesz nagrywać, musisz się zarejestrować, jako pilot. Drona musisz mieć w zasięgu wzroku.

W przypadku chęci latania nad ludźmi musisz przejść egzamin, by minimalizować ryzyko spowodowania wypadku.

Szkolenie na kategorię typu A2

Przejdźmy do kolejnego zagadnienia. Nie możesz samodzielnie wykonać zdjęć, jeśli nie posiadasz kwalifikacji typu A2.

By dokonywać pomiarów lotniczych z pomocą dronów, trzeba mieć wystarczające doświadczenie i zaliczyć kurs VLOS. Co prawda w dalszym ciągu nie możesz latać poza zasięgiem wzroku, ale możesz w pobliżu ludzi — do 30 metrów.

Szkolenie typu A3

Prowadzenie własnego kanału na Youtube wymaga szczególnych uprawnień w zakresie latania dronem. Jeśli chcesz tworzyć nieprzeciętne filmy i latać nad aglomeracją miejską, musisz przejść ten kurs.

Robienie zdjęć z bliska profesjonalnym sprzętem wymaga ponadprzeciętnych umiejętności i zezwoleń

Jeśli zamierzasz latać dronem o masie przekraczającej 25 kg, to musisz zrobić oddzielne szkolenie, które kończy się egzaminem praktycznym.

Tego typu przelot obarczony jest także szeregiem obowiązków, a także zgłoszeń, zanim ruszysz na podniebne wojaże.

Kurs operatora drona NSTS

Tego typu szkolenia są dość drogie, jednak cały koszt inwestycji prawdopodobnie szybko Ci się zwróci.

Szkolenie NSTS to profesjonalne szkolenie teoretyczne i praktyczne, po którym będziesz w pełni przygotowany do oferowania najróżniejszych usług w różnych warunkach terenowych praktycznie z każdym dronem.

Ile trwa kurs na operatora drona?

Czas, w jakim uzyskasz szkolenie na pilota drona, uzależniony jest od rodzaju takiego szkolenia. Może ono trwać od kilku godzin, po nawet miesiąc.

Podsumowanie

Jak widzisz, jest wiele możliwości zarabiania na lataniu dronem, a te najbardziej opłacalne przelatają się nie tylko z dobrą zabawą, ale i pasją.

Nie mniej, aby zarabiać na lataniu dronem profesjonalnie, będziesz potrzebował szkoleń i uprawnień, w które warto zainwestować, jak najszybciej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here