Bateria to jeden z najważniejszych elementów w każdym telefonie komórkowym. Użytkownicy urządzeń typu iPhone mogą postarać się o to, aby wydłużyć jej żywotność, np. nie narażając jej na oddziaływanie zbyt niskich oraz skrajnie wysokich temperatur. Na kondycję baterii wpływa jednak wiele różnych czynników, dlatego wypadałoby ją regularnie kontrolować i w razie potrzeby udać się po wsparcie do specjalistów.
Czy bateria w iPhone 11 jest dobra? Ile czasu działa na jednym ładowaniu?
Użytkownicy iPhone 11 nie narzekają zbytnio na pracę baterii, którą zastosowano we wspomnianym urządzeniu. Oczywiście dużo zależy tutaj od samych właścicieli telefonów oraz ich zachowania. Niektóre czynności mogą spowodować, że żywotność baterii zostanie znacznie skrócona, a jej kondycja spadnie do niezbyt zadowalającego poziomu.
Czas działania baterii na jednym ładowaniu zależy m.in. od intensywności eksploatacji konkretnego sprzętu. Niska intensywność sprawia, że bateria może działać nawet kilkanaście godzin, natomiast ciągłe odtwarzanie filmików/wideo oraz przeglądanie Internetu doprowadzi do tego, że bateria wyczerpie się już po kilku godzinach użytkowania.
Jak poprawić kondycję baterii iPhone 11?
Poprawa kondycji baterii iPhone 11 wcale nie musi być prosta, dlatego w niektórych przypadkach nie obejdzie się bez pomocy profesjonalistów. W tym celu należy odwiedzić fachowo działający serwis Apple.
Przydatnym rozwiązaniem okaże się uruchomienie trybu oszczędzania energii, zaktualizowanie oprogramowania oraz ładowanie telefonu bez etui. Kluczem do sukcesu jest też unikanie nadmiernego promieniowania słonecznego. Co najważniejsze właściciele iPhone 11 mogą bez problemów kontrolować kondycję baterii i szybko reagować na niepokojące zmiany.
Zepsuta bateria w iPhone 11 – co robić?
Niekiedy zdarzy się tak, że użytkowana bateria nie będzie się już do niczego nadawała i nie zostanie poddana regeneracji. W takiej sytuacji strzałem w dziesiątkę okaże się wymiana baterii iPhone 11. Usługa może kosztować w granicach 240-275 złotych. Dzięki temu klienci mają pewność, że ich telefon zacznie działać na najwyższych obrotach i nie będzie żadnych trudności z uruchamianiem kolejnych aplikacji.
Warto dostosować się do kilku istotnych wskazówek, które spowodują, iż obejdzie się bez wymiany dotychczasowej baterii. Chodzi m.in. o to, aby nie rozładowywać urządzenia do końca (najlepiej przystąpić do ładowania, gdy bateria osiągnie pułap 20 procent). Zapobieganie jest zdecydowanie korzystniejsze niż późniejsze eliminowanie problemów.