Czy laptop do gier to dobry pomysł

Każdy miłośnik gier komputerowych długo zastanawia się, zanim dokona zakupu nowego sprzętu. Rozwój technologii wcale nie ułatwia tej decyzji. Gracze zastanawiają się nie tylko nad podstawową specyfikacją, ale także nad rodzajem komputera.

Laptop

Na pierwszy plan wysuwa się jego mobilność. Możemy go zabrać ze sobą niemal wszędzie. Komputery przenośne są znane z wysokiej estetyki wykonania oraz niskiego zużycia energii. Zajmują niewiele miejsca i zazwyczaj są dość lekkie. Co więcej, jeśli mały ekran zacznie nam przeszkadzać, bez problemu będziemy mogli podpiąć ten o większej rozdzielczości. Czy laptop do gier to dobry pomysł? Ciężko jest stwierdzić jednoznacznie. Z pewnością jest to opcja wybierana coraz częściej. Producenci doskonale wiedzą czym skusić graczy. Laptopy dla gamerów są wyposażone w dedykowaną kartę graficzną, świetny procesor i wysokiej jakości podzespoły. Minusem tego sprzętu jest ograniczona możliwość dodania dodatkowych komponentów. Do niektórych modeli można dołożyć dodatkową pamięć RAM, ale szansa na wymianę karty graficznej na lepszą jest nikła.

Komputer stacjonarny

Wielu graczy decyduje się na złożenie własnego desktopu. Dzięki temu mogą indywidualnie dostosować sprzęt do potrzeb. Co więcej, stworzenie PCta samodzielnie z dostępnych podzespołów jest tańsze niż kupno gotowego urządzenia. W porównaniu do laptopa dla graczy desktop o podobnej wydajności ma niższą cenę i daje większe możliwości. Jego niewątpliwą wadą jest wielkość, waga i mniejsza oszczędność energii. W przypadku komputera stacjonarnego jego przewiezienie stanowi nie lada wyzwanie i może skończyć się zniszczeniem sprzętu.

Co wybrać?

Rynek oferuje nam naprawdę szeroki wybór. Jednym z miejsc, gdzie znajdziecie wysokiej klasy komputery gamingowowe jest ale.pl. Każdy miłośnik gier komputerowych wie, na jakie parametry należy zwrócić uwagę, każdy ma też swoje preferencje. Jeśli lubicie podróżować warto wybrać laptopa, jeśli jednak częściej gracie w domu i jesteście na bieżąco z nowościami w świecie gier lepiej postawić na komputer stacjonarny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here