3 przypadki, gdy warto kupić telewizor 4K
Jesteś na etapie poszukiwania dobrego telewizora? W sprzedaży znajdziemy wiele różnych modeli, które obecnie możemy podzielić na dwa główne rodzaje – te z rozdzielczością Full HD oraz te z rozdzielczością 4K. Telewizory 4K mogą pochwalić się czterokrotnie większą liczbą pikseli w porównaniu do rozdzielczości Full HD. Za lepszą jakość obrazu zapłacimy również więcej. Sprawdź z nami 3 przypadki, gdy warto zdecydować się na taki wydatek.1. Gdy zależy ci na ponadprzeciętnej jakości

Telewizor 4K charakteryzuje się znacznie lepszą rozdzielczością od telewizora Full HD. Rozdzielczość w przypadku 4K to 3840 × 2160 pikseli, czyli ponad 8 milionów pikseli, natomiast Full HD to 1920 × 1080 pikseli, czyli ponad 2 miliony pikseli. Wobec tego każdy amator filmów i seriali, któremu zależy na znacznie lepszym obrazie, powinien pomyśleć o zainwestowaniu w telewizor 4K.

2. Gdy oglądasz programy przez internet

W telewizjach nie nadaje się jeszcze programów w rozdzielczości 4K i nic nie zapowiada tego, że będą one nadawane w najbliższych latach. Programy w 4K dostępne są głównie on-line, na przykład na platformach YouTube, HBO GO, Netflix. Wobec tego wtedy, gdy zamierzasz korzystać z sieci w celu oglądania telewizji, tanie telewizory 4K będą strzałem w dziesiątkę. Oczywiście, najlepiej, aby miał on funkcję SmartTV, czyli pozwalał na podłączenie do sieci. Musimy jednak pamiętać o tym, że oglądanie programów przez internet w rozdzielczości 4K wymaga dobrego połączenia internetowego o prędkości minimum 25 megabitów (Mb) na sekundę.

3. Gdy masz konsolę i chcesz grać w gry

Również tanie telewizory 4K sprawdzą się wtedy, gdy chcesz grać w gry na konsolach. Najnowsze konsole, w tym PlayStation 4 Pro, są na tyle mocne, że pozwalają na granie w gry w tej najwyższej rozdzielczości, dając jeszcze więcej doznań. Warto też wspomnieć, że konsole dają nam też inne możliwości niż granie w gry – za ich pośrednictwem możemy słuchać muzyki, możemy przeglądać internet, korzystać z serwisów takich jak YouTube oraz innych aplikacji, pozwalających na poszerzenie funkcjonalności konsoli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here