Wybór sprzętu komputerowego do firmy

Twoja firma potrzebuje nowego sprzętu komputerowego? Przedstawimy kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu wyboru. Zaplecze IT to ważny sektor każdej firmy, więc warto mieć dobry plan na pozyskanie urządzeń i ich późniejszej wymiany lub oddania do odkupu.

Zwróć uwagę na specyfikę firmy i tryb pracy

Proces wyboru sprzętu komputerowego dla firmy powinieneś rozpocząć od zastanowienia się nad jej potrzebami i wymaganiami. Warto zwrócić uwagę na to, jaki dokładnie typ sprzętu jest Ci potrzebny. Jeśli pracownicy w przedsiębiorstwie wykonują pracę hybrydową, to warto będzie zaopatrzyć ich w laptopy. W innym wypadku możesz zdecydować się na zakup komputerów stacjonarnych. 

Kieruj się parametrami oraz ceną

Bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszą cechą przy wyborze sprzętu informatycznego dla firmy jest wybór modeli z odpowiednimi parametrami, a także stosunkiem jakości do ceny. Oczywiście pod uwagę musisz brać również zadania, które są wykonywane w Twojej firmie. Nie musisz przepłacać za sprzęt, tylko dlatego, że jest bardzo dobry, skoro nie wykorzystasz jego potencjału. Dla podstawowych działań w pakiecie MS Office i mu podobnych wystarczą komputery z najniższej półki cenowej. 

Zgoła inaczej wygląda sytuacja w przypadku bardziej wymagających zadań. Do obróbki grafiki przyda się monitor o odpowiednim nasyceniu barw, rozdzielczości i przekątnej. Warto w tym wypadku także skupić się na dobrej karcie graficznej. 

Natomiast w przypadku zadań związanych z montażem wideo, powinno zwracać się uwagę także na procesor o jak największej mocy obliczeniowej oraz ilości wątków. Kupno urządzeń z najwyższej półki w ciemno często może okazać się złym rozwiązaniem wynikającym z laickiego podejścia. 

Programy antywirusowe i oryginalne oprogramowania

Zaoszczędzone fundusze, dzięki mądremu rozdysponowaniu można wykorzystać np. na programy zapewniające bezpieczeństwo danych. Do tego zaleca się korzystanie z oryginalnych oprogramowań. Takie działanie może pozwolić uniknąć poważnych problemów w przyszłości.

Skup sprzętu komputerowego

Jeśli zamówiłeś już odpowiednie wyposażenie informatyczne, ale nie wiesz, co zrobić ze starym, to masz kilka możliwości. Najlepszą z nich jest oddanie go do skupu. Ten prowadzi m.in. firma Selkea. Zajmuje się ona odkupem sprzętu

Rozpoczyna się on poprowadzeniem audytu wraz z raportem, wyceną sprzętu komputerowego, usunięciem z niego wrażliwych danych. Na końcu dochodzi do samego skupu. 

Wszystko dzieje się przy silnych środkach bezpieczeństwa. Mowa tu zarówno o fizycznej ochronie sprzętu, jak i technologicznej. To świetny sposób na pozbycie się zalegających urządzeń bez strachu przed wyciekiem danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here