Wszystko o VoIP — ceny, właściwości, informacje

Telefonie VoIP w czasach internetu staje się coraz bardziej popularna. Jest to nie tylko wygodna forma korzystania z wszechobecnej sieci bezprzewodowej, lecz w usługach VoIP ceny za usługi są kilkukrotnie mniejsze niż te standardowe. Czym jednak jest telefonia internetowa?

VoIP — zasada działania

Skrót ten oznacza z języka angielskiego, Voice over Internet Protocol — głos przez protokół internetowy. Opiera się ona o technologię przesyłania głosu przy pomocy internetu. Ważne jest, aby łącze internetowe było szybkie, najlepiej szerokopasmowe. Oprócz tego, jeżeli chcemy korzystać z tego rodzaju usługi, niezależnie od komputera, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni telefon internetowy i bramkę. To od nich będzie zależała wygoda i komfort korzystania z tego typu telefonii. Równie ważne jest, aby wybrać odpowiedniego operatora, który pozwoli wybrać sobie dowolny numer. Jednak większość oferujących usługi telefonii internetowej, pozwala przenieść swój stary, domowy numer telefonu. Dodatkowym plusem tego rodzaju ofert telekomunikacji jest niezależność od operatorów państwowych lub prywatnych. Mają oni najczęściej monopol na tego typu usługi w kraju, przez co dyktują swoje warunki. Tutaj jest to sprawa marginalna, przez co oprócz korzyści finansowych otrzymujemy również większą prywatność.

VoIP ceny oraz korzyści

Radykalne zmniejszenie kosztów usług w tej telefonii, zawdzięczamy wykluczeniu kosztów, jakie operator ponosi, utrzymując infrastrukturę sieciową, tak jak ma to miejsce w standardowej telefonii komórkowej. Przez co w VoIP ceny są bardzo niskie w porównaniu z tradycyjnymi operatorami telekomunikacyjnymi. Koszty dotyczą wszystkich usług, nawet obejmują rozmowy zagraniczne, natomiast połączenia, które prowadzone są wyłącznie przez internet, najczęściej są zupełnie za darmo. Ważnym jest również, fakt, iż w tych usługach mamy zapewnioną integrację z technologią przyszłościową, czyli ułatwienie przesyłania plików, takich jak dane lub obraz. Również problem z roamingiem jest zniwelowany, co znacznie ułatwia korzystanie z tego typu urządzeń podczas podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here