Tonery Canon

Właściciele drukarek Canon z pewnością cenią sobie jakość wydruku. Sprzęt tej marki jest uznawany za jeden z najlepszych w branży poligraficznej. Wydatki związane z eksploatacją takiego urządzenia są jednak bardzo wysokie. Czy wiesz, że można je skutecznie obniżyć? Podpowiadamy jak i gdzie kupować tonery Canon, by zaoszczędzić!

Wkłady do drukarek laserowych tej firmy kosztują zwykle kilkaset złotych. Czasem przychodzi jednak moment, że szczególnie dużo się drukuje lub po prostu ma się mniejszy budżet na takie produkty eksploatacyjne. Jak wtedy obniżyć wydatki? Wyjaśniamy jak i ile da się zaoszczędzić rozsądnie kupując tonery Canon!

Ile kosztują oryginalne tonery Canon?

Cena tonera oczywiście zależy od posiadanego modelu drukarki i rodzaju wkładu. Monochromatyczne (magnetyczno-sferyczne) są zazwyczaj tańsze, niż polimeryzowane tonery kolorowe. Wpływ na cenę ma również pojemność i wydajność kartridża. Im więcej stron jest się w stanie zadrukować przy wykorzystaniu danego wkładu, tym droższy będzie produkt. Oryginalne tonery Canon są sprzedawane w cenach wynoszących od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Tańsze wkłady, przeznaczone do urządzeń używanych w domach i małych firmach kosztują ok. 200 zł., przy wydajności ok. 1000 stron. Zakładając, że dziennie jedno urządzenie drukuje ok. 10 stron, przynajmniej 3 razy w roku należy dokupić toner. Daje to wydatki rzędu 600 zł rocznie, za jedną drukarkę, obsługującą jedynie wydruki monochromatyczne i wykorzystywaną w przeciętny sposób. Popularniejsze modele wymagają użycia droższych wkładów, więc wydatki mogą urosnąć nawet do kwoty 1000 zł. Rozsądne zakupy tonerów Canon mogą jednak pozwolić zmniejszyć budżet na materiały eksploatacyjne.

Ile da się zaoszczędzić podczas zakupu tonerów Canon?

Pierwszym sposobem na oszczędzanie podczas zakupów tonerów Canon jest wybór produktów w cenach hurtowych. Takie wkłady są dostępne w wybranych punktach sprzedaży lub sklepach internetowych. Zwykle płaci się za nie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych mniej. Nie jest to duża oszczędność, ale jeśli korzysta się z kilku urządzeń, suma może okazać się całkiem satysfakcjonująca.

Drugim wyjściem są zamienne tonery Canon. Producent ostrzega przed takimi produktami i wprost zniechęca do ich zakupu. Współcześnie powstaje jednak wiele świetnej jakości tonerów zastępczych (inaczej nazywanych zamiennymi lub zgodnymi). Są coraz mniej awaryjne, a także oferują zaskakująco dobrą jakość wydruku. W okresach, w których trzeba zmierzyć się ze szczególnie intensywną eksploatacją urządzeń poligraficznych można z powodzeniem zdecydować się na kupno takich produktów. Nie każde urządzenie w firmie czy domu musi mieć też najwyższej jakości wkłady – proste dokumenty tekstowe muszą być tylko wyraźne i schludne. Zamienne tonery mogą być nawet kilka razy tańsze, co umożliwia największe oszczędności.

Gdzie można zamówić tonery Canon w przystępnej cenie?

W Internecie działa kilka sprawdzonych serwisów z artykułami poligraficznymi, jak np. www.tonerpartner.pl. W Sieci można znaleźć nie tylko zamienniki, ale też oryginalne tonery Canon w cenach hurtowych. Niezależnie od preferencji można płacić mniej, niż sugeruje to producent narzucający ceny w renomowanych salonach sprzedaży, nakładających marżę.

Szeroki wybór, zróżnicowany asortyment i ogromne zasoby wszystkich najpopularniejszych tonerów Canon gwarantują znalezienie potrzebnego wkładu. Przy regularnych zamówieniach można zapisać się do programu lojalnościowego, dzięki któremu można uzyskać korzystne zniżki i rabaty. W ten sposób jeszcze zmniejsza się wydatki za wkłady do domu lub firmy.

Tonery Canon słyną ze swojej jakości i wydajności. Jeśli akurat nie stać Cię na nie lub szukasz tańszej alternatywy, na pewno znajdziesz świetne oferty w Internecie. Przekonaj się, ile uda Ci się zaoszczędzić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here