Programowanie

Stereotypy rządzą się swoimi prawami – ale niekoniecznie logicznymi. Stereotypowo to mężczyzni zdecydowanie bardziej sprawdzają się w tym zawodzie. Tymczasem zagraniczne media przedstawiają, że właśnie to kobiety coraz częściej sprawdzają się w tym fachu i do tego – wykonują kawał niezłej roboty. Przede wszystkim kod, który jest tworzony przez kobiety, jest bardziej czytelny – co oznacza, że tym samym jest łatwiejszy do przetestowania pod kątem funkcjonalności danego programu, jego specyfikacji I ewentualnych błędów.To obala mit, że tylko męska płeć sprawdza się w zawodach tego typu.

Co ciekawe, programowanie można uznać za jeden z tych zawodów, które kobieta może połączyć z wychowywaniem dziecka i “siedzeniem w domu” w tym samym momencie. Coraz więcej pracodawców oferuje pracę wykonywaną w zaciszu domowym. Często zaczynając pracę otrzymamy od firmy również laptopa, który pozwoli nam na wykonywanie przynajmniej częściowej pracy bez konieczności pojawiania się w miejscu pracy. Taki bonus z pewnością umożliwia rozwój kariery każdej kobiecie, która chciałaby I jest w stanie pogodzić te dwie ważne rzeczy w jej życiu – dom i karierę.

Ostatnimi czasy można zaobserwować, ze z roku na rok na kierunkach informatycznych przybywa studentek. Czyżby kobiety wreszcie zauważyły w tej dziedzinie szeroki wachlarz możliwości? Do tego, jest to jeden z tych zawodów, w których zarobimy najwięcej, pracując jako freelancer. Mimo, że wydaje się, iż żyjemy w doskonale skomputeryzowanych czasach, to wciąż zwiększa się zapotrzebowanie na dobrych programistów w różnych językach w zależności od sektora, na którego potrzeby odpowiada dany pracodawca. Choć wielu obawia się, że ta tendencja długo się nie utrzyma i wreszcie ktoś stworzy uniwersalny program kodujący inne programy, ja bym się tym nie przejmowała. Nawet, jeśli dojdzie do takiego czarnego scenariusza, wcale nie musi to oznaczać zmniejszonego zapotrzebowania na programistów czy informatyków – w końcu nawet najbardziej zaawansowana sztuczna inteligencja nie zastąpi człowieka na naszej planecie.

Więcej o nowoczesnych technologiach szukaj na blogu https://www.technologie.info.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here