Nowoczesne skrzynie i skrzyniopalety

Odpowiednie przechowywanie produktów żywnościowych na halach stanowi bardzo duże wyzwanie. Wielkie magazyny muszą zapewnić właściwe warunki, aby wypełnione towarem skrzynie plastikowe duże mogły bezpiecznie czekać na transport do miejsca docelowego.

Do czego służą skrzyniopalety?

Skrzynie plastikowe duże służą do przechowywania dużej ilości produktów spożywczych, głównie warzyw i owoców. Jedzenie jest towarem, który wymaga specjalnego traktowania. Ma to szczególne znaczenie podczas transportu. Warzywa nie mogą obijać się o siebie lub wypadać z niezabezpieczonego pojemnika. Muszą też mieć dostęp do powietrza, aby nie dopuścić do powstania procesów gnilnych. Każdy transport wiąże się z ryzykiem uszkodzenia towaru, jeśli nie będzie odpowiednio zabezpieczony.

Zalety nowoczesnych skrzyń plastikowych

W nowoczesnych magazynach już dawno zaprzestano stosowania tradycyjnych drewnianych skrzynek. Obecnie warzywa i owoce przechowywane są w specjalistycznych plastikowych skrzyniach, które zostały wyprodukowane z dbałością o każdy szczegół. Przede wszystkim skrzynie plastikowe robione są z materiałów bezpiecznych dla pożywienia. Dzięki temu w ich wnętrzu nie dochodzi do zagnieżdżenia się grzybów oraz pleśni. Ściany oraz spód skrzyniopalet są gładkie i zaokrąglone, aby można było sprawnie i dokładnie poddać je czyszczeniu i dezynfekcji. Niektóre skrzynie plastikowe mają możliwość złożenia ściany bocznej, aby zawsze był swobodny dostęp do produktu i łatwy jego rozładunek. Oczywiście wszystkie, nawet największe skrzyniopalety posiadają mechanizmy ułatwiające ich transport po magazynie oraz podczas załadunku lub wyładunku.

Zastosowanie plastikowych skrzyń w sadownictwie

Sadownictwo jest gałęzią gospodarki szczególnie wymagająca odpowiednich narzędzi do przechowywania. Nowoczesne plastikowe skrzynie zaopatrzone w otwory wentylacyjne mogą być wykorzystywane już na etapie zbierania owoców w sadzie. Jabłka trafią dzięki temu bezpośrednio do pojemników, które zapewnią im bezpieczny transport. Na magazynie mogą być bez szkody przełożone do większych skrzyń i czekać na dalszy transport do miejsca docelowego. Ten sposób pracy pozwala na zminimalizowanie szkód mogących powstać już przy pierwszym transporcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here