Profesjonalne słuchawki dla DJ-ów

Dobry DJ powinien przede wszystkim zaopatrzyć się w w profesjonalne słuchawki. O ile doświadczony DJ ma najczęściej już wyrobione zdanie i pewne preferencje odnośnie tego, jakie słuchawki woli, to początkujący DJ może czuć się nieco zagubiony w mnogości modeli dostępnych na rynku. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, kupując słuchawki dla DJ-ów.

Dlaczego wybór odpowiednich słuchawek jest tak ważny?

Początkujący DJ-eje nie zawsze wiedzą, z jakich słuchawek powinni korzystać. Często oszczędzają i wybierają najtańszy model, który zupełnie nie spełnia ich oczekiwań i nie pozwala w wystarczającym stopniu kontrolować brzmienia lub szybko się psują. Z drugiej strony możemy również spotkać tendencję przeciwną: kupowanie najdroższych modeli, bez względu na to, że nie korzystamy wcale ze wszystkich funkcji i tak naprawdę nie są one nam potrzebne. Obydwie te postawy oczywiście nie mają zbyt wiele sensu. Zamiast kupować najtańsze słuchawki, które do niczego nam się nie przydadzą czy wyrzucać pieniądze w błoto, warto dobrze zastanowić się, co jest nam potrzebne i czego naprawdę potrzebuje profesjonalny DJ.

Na co zwrócić uwagę kupując profesjonalne słuchawki dla DJ-ów?

Profesjonalne słuchawki dla DJ-ów projektowane są tak, by mogły być stosowane w studio i w klubach muzycznych. Ważne są przede wszystkim odsłuch oraz kontrola brzmienia, jaką dają.

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, kupując słuchawki dla DJ-a, jest pałąk. Jeżeli zobaczymy, że jest miękki i wygina się w rękach, nie kupujmy takich słuchawek. Nie sprawdzą się one, ponieważ nie będą zapewniały odpowiedniego zabezpieczenia w trakcie odsłuchu.

Tanie słuchawki dla DJ-a? Czy to możliwe?

Nawet jeśli na zakup słuchawek dla DJ-a możesz przeznaczyć jedynie niewielką kwotę pieniędzy, sprawdź kilka rzeczy. Ważna jest konstrukcja słuchawek. Możemy zakupić plastikowe słuchawki, jednak upewnijmy się, że są one wykonane z materiału dobrej jakości.

Słuchawki powinny być wygodne w użyciu i całkowicie zasłaniać małżowinę uszną odcinając dźwięki. Ponadto zwróćmy uwagę na to, by słuchawki, które kupujemy, miały odpowiednio długi kabel. Powinien mieć on przynajmniej 2,5-3 metra długości.

Profesjonalne słuchawki dla DJ-a potrafią wygenerować bardzo potężny bas. Dzięki temu, że mniej jest wysokich tonów, a więcej bardzo niskich, DJ ma możliwość łatwiejszego dobierania bitrate.

Niestety, obecnie wielu producentów słuchawek oferuje zwykłe modele, dopisując po prostu „dla DJ-ów”. Jest to głównie chwyt marketingowy. Jeżeli potrzebne nam są profesjonalne słuchawki, nie kupujmy czegokolwiek, co zostało tak nazwane. Zwróćmy uwagę na to, czy poszczególne parametry odpowiadają naszym potrzebom.

Zastanawiasz się, gdzie kupić profesjonalne słuchawki dla DJ-ów? Warto kupować modele słuchawek pochodzące od renomowanych producentów. Szeroki wybór dobrej jakości słuchawek dla DJ-ów znajdziesz między innymi tutaj: http://www.philips.pl/c-m-so/sprzet-dla-dj-ow/sluchawki-dla-dj-ow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here