Jakie są zalety i wady skuterów elektrycznych?

0
831

Skutery elektryczne to świetny sposób na zabawę, ponieważ pojazdy te są bardzo wyjątkowe i mają jednocześnie wiele zalet. Jeśli masz wątpliwości, czy powinieneś kupić skuter elektryczny, pomoże Ci nasz artykuł.

Dlaczego skutery elektryczne stały się tak popularne?

Z roku na rok rośnie liczba kierowców, a co za tym idzie samochodów na ulicach naszych miast. A dziś coraz trudniej jest się na nich poruszać. Dlaczego wiele firm pomyślało o zapewnieniu konsumentom alternatywnych środków transportu. Należą do nich skutery elektryczne. Są idealne do poruszania się, nawet po zatłoczonych ulicach miast.

Zalety skuterów elektrycznych

Główną zaletą skuterów elektrycznych jest niewątpliwie akumulator, który zasilany jest energią elektryczną. Oznacza to, że nie będziesz musiał wydawać dużo pieniędzy na zakup benzyny, dasz dobry przykład pokazując, że dbasz o czystsze środowisko i zawsze będziesz mógł doładować akumulator, gdy zajdzie taka potrzeba, jeśli znajdujesz się w obszarze zabudowanym. Jedno ładowanie wystarcza na minimum czterdzieści minut, podczas których można przejechać kilka kilometrów. Możesz jeździć skuterami elektrycznymi wszędzie tam, gdzie pozwala na to nawierzchnia drogi.

Inne korzyści obejmują:

 • Prędkość do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę;
 • Jedno ładowanie akumulatora wystarcza na przejechanie około 120 kilometrów;
 • Brak konieczności regularnych przeglądów technicznych;
 • Skuter elektryczny waży o rząd wielkości mniej niż motorower lub rower;
 • Akumulator ładuje się wystarczająco szybko – od sześciu do ośmiu godzin.
 • Skuter elektryczny jest w stanie wytrzymać obciążenie do dwustu kilogramów.

Zalety i wady w stosunku do jednostek benzynowych

W Europie niektóre modele skuterów benzynowych są już zabronione przez prawo. Wszystko ma na celu poprawę warunków ekologicznych planety. Skutery elektryczne bez wątpienia mają wiele zalet w stosunku do jednostek benzynowych:

 • Ich współczynnik przydatności jest znacznie wyższy i wie o tym zapewne każdy student z fizyki;
 • Silnik nie musi być tak często naprawiany;
 • Części są łatwiej dostępne;
 • Skutery elektryczne mają znacznie ładniejszy wygląd;
 • Podczas jazdy skuterem elektrycznym praktycznie nie ma hałasu, mimo że wiele modeli benzynowych „dąży” do tego wskaźnika w jak największym stopniu.

Skutery z akumulatorem elektrycznym są gorsze od modeli benzynowych tylko w zakresie jazdy bez ładowania. Możesz jeździć nimi po mieście, ale zawsze możesz poprosić kogoś o doładowanie z gniazdka.

Zawsze możesz kupić skuter elektryczny w wyspecjalizowanych sklepach w Twoim mieście. Jeśli go nie masz, a dodatkowo chcesz zaoszczędzić, to na stronie https://sklep.ferguson.pl/  możesz kupić model, który Ci się podoba. Ceny w sklepie internetowym są niższe niż w sklepach miejskich, a jakość modeli stoi na wysokim poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here