Do czego przyda Ci się tablet

W dobie coraz większych smartfonów rzadko już widujemy osoby z tabletem w ręku. Urządzenia te jednak wciąż mogą okazać się bardzo przydatne. Sprawdź, czy wciąż warto kupić tablet i do jakich czynności Ci posłuży!

Czym jest tablet?

Tablet jest urządzeniem wprowadzonym na rynek przez twórców słynnych Iphone’ów. Steve Jobs przedstawił pierwszy model iPada na początku 2010 i od razu zdobył rzeszę fanów. Ten nowy sprzęt elektroniczny posiadał większy ekran niż używane wtedy telefony, umożliwiał zatem wygodniejsze przeglądanie zawartości. Większy od smartfonów, ale mniejszy od laptopów cieszył się popularnością wśród biznesmenów, którym wygodniej jest go wsunąć do torby i młodych ludzi ceniących sobie łatwy i wygodny dostęp do informacji.

Czy warto wciąż kupować tablety?

Rozwój smartfonów i laptopów dość skutecznie hamuje rozwój tabletów. Większe ekrany w telefonach i coraz cieńsze ultrabooki sprawiają, że ludzie coraz rzadziej sięgają po elektronikę mającą być połączeniem tych dwóch rozwiązań. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na zakup zaawansowanego technologicznie składanego komputera, a telefon w rozmiarach większych od ręki użytkownika dla wielu osób wydaje się być przesadą. Dlatego właśnie tablety w dalszym ciągu nie schodzą ze sklepowych półek i cieszą się niemal niesłabnącą popularnością (jeśli chcesz kupić niedrogi tablet przeczytaj Jaki tablet do 500? Sprawdź ranking!).

Komu przyda się tablet?

Pomimo ogromnego zaawansowania technologicznego smartfonów, pozyskiwanie informacji za jego pomocą pozostaje niewygodne dla wielu osób. Powodem tego jest wciąż kulejące dostosowanie kodu stron intranetowych do małych ekranów, nieprzyjazny interfejs czy po prostu przyzwyczajenie do większych urządzeń służących przeglądaniu internetu. Tablet pozostaje wymarzonym zamiennikiem papierowych gazet, towarzyszem podróży, na którym wygodnie można oglądać filmy oraz nośnikiem ważnych danych, gdy brakuje nam miejsca w torbie na obszernego laptopa. Do kogo zatem kierowana jest aktualna oferta tabletów?

Tablety dla biznesmenów

Często podróżujący ludzie biznesu, którzy potrzebują zapoznawać się z raportami, mieć stały dostęp do firmowych danych i być na bieżąco z wydarzeniami z pewnością docenią zalety posiadania tableta zamiast konieczności noszenia w torbie ciężkiego laptopa, którego rozruch nierzadko zajmuje zbyt wiele czasu. Na tablecie masz także możliwość wygodnej edycji dokumentów, a wiele urządzeń z powodzeniem podłączysz do projektora, co czyni tablet idealnym kompanem na konferencje i prezentacje firmowe.

Tablety dla młodych i aktywnych

Tablet to idealne urządzenie służące poznawaniu wirtualnego świata. Nie wymaga siedzenia przed komputerem, z łatwością więc zabierzesz go ze sobą do znajomych, by razem z nimi obejrzeć świeżo odkryty filmik w internecie. Za jego pomocą nagrasz sportowe wyczyny swoje i kompanów i od razu wrzucisz je do sieci bez konieczności rozładowywania telefonu.

Tablety dla szukających informacji

W dobie digitalizacji znacznie chętniej szukamy informacji i poznajemy wiadomości ze świata z internetu. Laptop doskonale zastępuje papierową gazetę udostępniając tekst w dużej rozdzielczości. To także gratka dla tych, którzy kochają książki – tablet idealnie sprawdza się w roli czytnika e-booków, a tym samym łączy funkcjonalność kilku urządzeń w jednym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here