Czy Nintendo Switch się opłaca?

0
1300

W ostatnich miesiącach Nintendo Switch, który nie jest przecież konsolą najmłodszą i ma już kilka lat, nie tanieje, a przeciwnie – jest sporo droższy niż wcześniej. Jego popularność wzrosła w związku z faktem, że więcej osób spędza obecnie dużo wolnego czasu w domu. Tylko czy zakup Nintendo Switcha rzeczywiście się opłaca, zwłaszcza za podwyższoną cenę? Na to pytanie odpowiemy poniżej.

Gry zadowolą fanów Nintendo, innych niekoniecznie

Na Switchu premierę miało wiele tytułów w które nie zagramy nigdzie indziej, względnie tylko na Switchu i innych konsolach Nintendo (np. 3DS-ie). Legend of Zelda: Breath of The Wild, ostatnie kilka gier z serii Pokemon, Paper Mario: The Origami King (i ogółem różne gry z Mario lub powiązanymi z nim postaciami w roli głównej), Super Smash Bros. Ultimate to tylko niektóre z nich. Nie sposób też zapomnieć o Animal Crossing: The New Horizons, które stało się viralowym hitem i przyczyniło się do zwiększenia sprzedaży Switcha.

Fani produkcji japońskiej firmy i postaci przez nią wymyślonych z pewnością będą zadowoleni z gier, jakie będą dostępne na Switcha, natomiast gorzej jest z innymi grami. Na Switcha tworzy się także porty „dużych” tytułów z PC-tów i innych konsol – przeportowano m.in. Wiedźmina 3, a także kilka gier z serii FIFA czy WWE 2K. Wyniki były niezbyt zachęcające. Switch pod względem czysto hardware’owym nie należy do najmocniejszych konsol i w grach AAA bardzo to widać. Grafika jest bardzo kiepska, pojawiają się lagi, bugi i inne problemy.

Gry na Switcha nie należą do najtańszych, więc przed zakupem warto zapoznać się z recenzjami danego tytułu opublikowanymi na dobrych portalach technologicznych, takich jak Tech Polska. Można w ten sposób uniknąć płacenia niemałych pieniędzy za grę, która ostatecznie nie spełni naszych oczekiwań.

Tryb hybrydowy świetnie się sprawdza, jest też tańsza opcja Lite

Stosunkowo niska moc Switcha wynika z faktu, że Switch jest konsolą hybrydową, co oznacza, że można używać go na dwa sposoby: w trybie zadokowanym, gdzie obraz wyświetla się na naszym telewizorze, bądź w trybie przenośnym, gdzie pojawia się on na ekranie samego Switcha. To wygodna opcja dla osób, które lubią grać w domu, ale też często muszą zabijać czas na przykład w komunikacji miejskiej.

Warto wiedzieć, że Nintendo Switcha można zakupić także w wersji Lite. Jest ona odczuwalnie tańsza, ale można z niej korzystać jedynie w trybie przenośnym, tak więc nie u każdego się ona sprawdzi. Porad i wskazówek w zakresie tego, którego Switcha kupić i jakie dobrać do niego akcesoria, można znaleźć na takich witrynach, jak Tech Polska. Nie każdy będzie ze Switcha zadowolony, ale nie da się ukryć, że jest to bardzo ciekawa konsola.

Jeśli znamy kogoś, kto ją posiada, warto przynajmniej kilka razy ją wypróbować, aby wiedzieć, czy szybko się nią nie znudzimy. Warto pamiętać, że Nintendo Switch nie jest alternatywą do PS4 i Xboxa One (względnie PS5 i Xboxa Series X), a zupełnie innym rodzajem konsoli. Nie należy więc ich do siebie porównywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here