Jak działa multiroom i jak go podłączyć

Multiroom to jeden z wielu dodatków oferowanych przez operatorów telewizji. Dzięki niemu zwiększa się wygodę korzystania z telewizji w przypadku dużej liczby amatorów takiej rozrywki w domu lub w mieszkaniu. Na czym opiera się działanie multiroomu i jak go podłączyć?

Multiroom – jak to działa?

Multiroom to dostępne w ramach usługi telewizji, dodatkowo odpłatne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest śledzenie jednocześnie kilku kanałów telewizyjnych na kilku różnych odbiornikach. Jego działanie opiera się na dodatkowych dekoderach z pilotem udostępnianych przez operatora. Przy korzystaniu z multiroomu można uniknąć kłótni o pilota, jeśli wybierze się odpowiednią liczbę dekoderów. Dzięki temu w jednym pomieszczeniu mieszkania będzie można obejrzeć np. ulubiony serial, a w innym – mecz piłki nożnej i to, co niezwykle ważne, bez wpływu na jakość obrazu (telewizję można nawet oglądać w jakości HD) oraz bez ryzyka, że będzie się on zacinał. Dostępność dodatkowego dekodera i pilota jest zatem sporym udogodnieniem. Dodatkowa opłata za multiroom nie jest duża i stanowi zwykle wielokrotność określonej kwoty (związanej z korzystaniem z odpowiedniej liczby dekoderów – tak jest np. u popularnego operatora INEA). Doliczana jest ona do miesięcznego rachunku, co upraszcza rozliczenia.

Multiroom to doskonałe rozwiązanie przy wielopokoleniowych rodzinach lub wśród grup osób mieszkających w tym samym mieszkaniu (np. w związku ze studiami lub z wykonywaną pracą). Wykupując multiroom, nie trzeba się już martwić tym, czy uda się obejrzeć odcinek ulubionego serialu lub ważne wydarzenie sportowe, ponieważ inni domownicy będą mieli w tym zakresie zupełnie odmienne preferencje.

Multiroom – jak podłączyć?

Multiroom – jak podłączyć?” to pytanie, które zadaje sobie wielu jego nowych użytkowników. Problem z podłączeniem multiroomu mogą mieć osoby, które są na bakier z wszelkiego rodzaju zagadnieniami technicznymi. Tymczasem samo podłączenie multiroomu w rzeczywistości nie należy do trudnych zadań. Wystarczy trzymać się instrukcji podanej przez operatora i można to zrobić zupełnie samodzielnie, bez pomocy technika.

Wiele osób nurtuje kwestia: „multiroom – jak podłączyć go prawidłowo?”. Istnieją w tym zakresie dwie możliwości. Pierwsza związana jest ze standardową instalacją, w przypadku której kabel antenowy jest podłączany do dekodera głównego. W takiej sytuacji wystarczy tylko zainstalować rozgałęźnik rozdzielający sygnał na inne dekodery znajdujące się w domu lub w mieszkaniu i wykorzystywane do multiroomu. Jeśli chodzi natomiast o modem światłowodowy, multiroom w jego przypadku instaluje się z wykorzystaniem rozgałęźnika albo przez podłączenie dwóch bądź też większej liczby dekoderów do modemu światłowodowego. Korzysta się w tym celu z okablowania typu Ethernet, które wpina się w jedno z kilku wejść. Same dekodery są zaś podłączane do telewizora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here