Monitoring budynku

Rynek budowlany jeszcze nigdy nie miał się tak dobrze. Popyt na nowe mieszkania wciąż rośnie. Jednak warto mieć świadomość, że inwestorzy posiadają nie tylko gotówkę, ale również spore wymagania. Jeśli zależy nam na tym, aby szybko i korzystnie sprzedać wszystkie lokale, warto wyposażyć budynek w nowoczesne instalacje.

Monitoring budynku i terenu wokół budynku

Badania pokazują, że wraz ze wzrostem zamożności społeczeństw, rośnie również przestępczość. Osoby, które dzięki swojej pracy zarobiły na samodzielne mieszkanie, obawiają się, że ktoś może ich okraść i przy okazji wyrządzić jakąś krzywdę. Monitoring w wielorodzinnych budynkach staje się zatem normą. Co więcej, potencjalni właściciele chętniej kupują mieszkania na ogrodzonych i zamkniętych osiedlach. Dzięki temu czują się po prostu bezpieczniej.

Z całą pewnością godne polecenia są systemy telewizji dozorowej. Deweloper ma w zasadzie nieograniczone możliwości organizacji takiego systemu. W sprzedaży dostępne są, między innymi: kamery stacjonarne, kamery obrotowe, rejestratory cyfrowe, obiektywy, monitory, oświetlacze, transmitery sygnału, zasilanie awaryjne. Warto przejrzeć ofertę sklepu Ivolta.pl i skorzystać z porad specjalistów. Załoga sklepu oferuje bowiem nie tylko wysokiej jakości produkty, ale również profesjonalną pomoc w ich doborze.

Systemy domofonowe i systemy kontroli dostępu

Równie istotnym elementem wyposażenia nowoczesnego budynku jest system kontroli dostępu. Podstawowym narzędziem w tej kwestii są oczywiście domofony. W asortymencie Ivolta.pl znaleźć można zarówno domofony analogowe, jak również domofony cyfrowe. W nowoczesnych budynkach montuje się najczęściej urządzenia cyfrowe. Inwestorzy są miło zaskoczeni, gdy w przedpokoju znajdują wideodomofony, które pozwalają im nie tylko słyszeć, ale także widzieć gościa stojącego przy bramie.

Co ciekawe, budynek na nowoczesnym osiedlu może posiadać także bardziej rozbudowane systemy kontroli dostępu, w tym: kontrolery, czytniki i akcesoria do obsługi przejść (np. samozamykacze, elektrozaczepy, elektrorygle, trzymacze drzwiowe, przyciski wyjścia). Wartym uwagi rozwiązaniem jest także możliwość otwierania drzwi za pomocą identyfikatorów (np. karty lub breloka zbliżeniowego).

Systemy sygnalizacji pożaru

Tym, czego obawia się każdy z nas, jest pożar. Na szczęście na rynku dostępne są najróżniejsze systemy sygnalizujące pojawienie się ognia. Montaż wysokiej jakości instalacji przeciwpożarowej gwarantuje mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa.

Katalog możliwych rozwiązań przeciwpożarowych obejmuje:

  • systemy konwencjonalne,
  • systemy adresowalne,
  • systemy oddymiania,
  • systemy zamknięć,
  • elementy instalacyjne,
  • detekcję gazów.

Taki system może składać się, między innymi z: centrali, czujek (w tym czujek wczesnej detekcji dymu), sygnalizatorów, centrali oddymiania i przewietrzania, czujek pogodowych, akumulatorów. Dobrze zorganizowany system w pełni zabezpiecza przebywające w budynku osoby przed ryzykiem pożaru i tym samym chroni je przed śmiercią oraz utratą mienia.

Systemy sterowania wjazdem

Znaczącym atutem danej inwestycji może być także zainstalowany system sterowania wjazdem. Dzięki niemu kierujący pojazdem mieszkaniec może bez wychodzenia z samochodu otworzyć i zamknąć bramę wjazdową lub bramę garażu. Taka instalacja jest szczególnie przydatna wtedy, gdy na dworze pada deszcz lub śnieg. W sprzedaży znaleźć można automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych i garażowych. Do otwarcia i zamknięcia bramy służą niewielkie piloty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here