Jak wybrać zasilacz do laptopa

Trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez urządzeń przenośnych. Telefony, tablety, laptopy – wszystkie towarzyszą nam na co dzień, łącząc nas ze światem. Dzięki nim możemy kontaktować się z dowolnymi osobami, śledzić wydarzenia, pracować lub oddawać się rozrywce.

Akumulatory

Każde urządzenie mobilne jest fabrycznie wyposażone w akumulator, który jest źródłem energii. Im częściej używamy danego sprzętu, tym częściej musimy go ładować. Po naładowaniu baterii możemy swobodnie przemieszczać się z laptopem i korzystać z niego z dala od sieci energetycznej. Sprzęty mają swoje własne, dedykowane zasilacze i należy przestrzegać ich parametrów podczas wymiany – jest to istotne ze względu na budowę komputera.

Wymiana

Przychodzi taki dzień, że w końcu trzeba wymienić swój zasilacz do laptopa. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ część ta ulega zużyciu tak samo, jak każdy inny sprzęt elektroniczny. Bywa też, że zgubimy zasilacz w trakcie podróży lub zostawimy go w hotelowym pokoju. To czas na kupno nowego egzemplarza. Jak podejść do wyboru nowego zasilacza? O czym musimy pamiętać przed zakupem?

Jak wybrać

Każdy zasilacz do laptopa ma określone parametry, których musimy przestrzegać. Bardzo ważny jest również rodzaj i kształt wtyczki. Wielu producentów produkuje laptopy z niestandardowymi wtyczkami, dlatego musimy koniecznie zwrócić uwagę również na ten element. Parametry, które będą nas interesować trakcie zakupu to: napięcie, natężenie oraz moc.

Napięcie

Napięcie jest mierzone w voltach – na nalepce informacyjnej znajdziemy jego wartość obok litery V. Teoretycznie tolerancja wynosi tutaj 1V, jednak lepiej wybierać takie modele, które odpowiadają potrzebom komputera. Jest to znacznie bezpieczniejsze dla naszego sprzętu.

Natężenie

Natężenie jest mierzone amperach i opisane literką A. To wartość, która określa maksymalny prąd, jakim możemy obciążyć zasilacz do laptopa. Ważne jest, aby parametr ten nie był mniejszy od tego, który wymagany jest przez laptop. Z kolei może być od niego większy, zgodnie z zasadą, że „nie da się mieć za dużego prądu”. Jeżeli podłączymy do komputera zasilacz o zbyt małym natężeniu, możemy nawet uszkodzić swój sprzęt, ponieważ poszczególne podzespoły nie będą miały odpowiedniej ilości prądu.

Moc

Moc zasilacza podawana jest w watach, a zapisywana symbolem W. Moc to nic innego, jak iloczyn napięcia i natężenia prądu. Parametr ten nie może być mniejszy, ale może być większy od wymaganego przez komputer (podobnie jak ma to miejsce w przypadku natężenia). To komputer decyduje o tym, ile prądu mu potrzeba.

Jak wybrać najlepszy zasilacz do laptopa? Sprawdź tutaj: https://www.laptopshop.pl/Zasilacz-do-laptopa-na-co-zwrocic-uwage-podczas-jego-kupowania-blog-pol-1485339352.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here