Czy praca IT jest dla Ciebie? Przewodnik dla niezdecydowanych

Nie jest żadną tajemnicą, że branża technologii informatycznych oferuje atrakcyjne oferty pracy. IT nie jest jednak sektorem dla każdego. O czym warto wiedzieć, decydując się na rozpoczęcie zawodowej przygody w firmie programistycznej?

Oferty pracy IT dla spragnionych wiedzy

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz interesować się programowaniem, czy może masz już w tym pewne doświadczenie, przygotuj się na to, że w branży IT ciągle pojawiają się nowe rozwiązania, z którymi warto się zapoznać. Technologie są nieustannie udoskonalane, dlatego warto być na bieżąco z nowościami, jeśli interesuje Cię taka praca. Java czy C++ to tylko niektóre z popularnych języków, w przypadku których należy wiedzieć, np. z jakich dodatkowych bibliotek warto korzystać, by jak najlepiej realizować swoje projekty. Chociaż wymaga to zaangażowania, pracując jako programista niewątpliwe nie będziesz się nudzić. Ten zawód jest też doskonały dla osób, którym zależy na rozwoju.

Czy praca IT pozwala na kontakt z ludźmi?

Słyszy się czasami, że programiści to ludzie, który ciągle siedzą przed ekranem, a kontakty z innymi ludźmi ograniczają do niezbędnego minimum. To nie do końca prawda. Oczywiście, praca IT jest nieodłącznie związana z komputerami, ale to wcale nie musi oznaczać, że nie poznasz żadnych nowych ludzi. Programiści często wyjeżdżają na konferencje, biorą też udział w różnych seriach wykładów lub warsztatach podnoszących ich kompetencje. Ma to przede wszystkim służyć dalszemu rozwojowi, ale też jest doskonałą szansą do zawiązania nowych znajomości. Dlatego, jeśli jesteś osobą towarzyską, na pewno będziesz miał wiele okazji, by poznać kogoś interesującego.

Angielski a praca. C++ to nie jedyny język, jaki trzeba znać!

Często się zdarza, że firmy zajmujące się programowaniem nawiązują współpracę z zagranicznymi klientami. Wtedy język obcy okazuje się niezbędny, by komunikacja przebiegała sprawnie i pozwoliła na wdrożenie satysfakcjonujących rozwiązań. Argumentów przemawiających za znajomością angielskiego jest jednak więcej. Wiele wydarzeń organizowanych dla osób z branży IT odbywa się w tym języku. Jeśli chcesz cokolwiek z nich zrozumieć, musisz się nim posługiwać − tego będzie wymagała Twoja praca. Java czy inne języki służące do programowania same w sobie bazują na angielskim, a w sieci znajdziesz wiele amerykańskich portali, piszących na tematy związane z IT. Wniosek? Bez angielskiego ani rusz!

Sport po godzinach

Nie da się ukryć, że nie jest to zawód dla osób, które lubią być ciągle w ruchu. Programowanie to przede wszystkim siedzenie przed ekranem komputera, a najczęstszym rodzajem aktywności uprawianym w przerwach od wykonywania obowiązków są piłkarzyki, Play Station lub ewentualnie próby utrzymania równowagi na piłkach gimnastycznych, obecnych w niektórych biurach. Z drugiej strony, wiele firm informatycznych pokrywa (częściowo lub w całości) koszty karty Multisport, która pozwala pracownikom na korzystanie z różnych obiektów sportowych, np. basenów czy klubów fitness, gdzie można zadbać o swoją kondycję i sylwetkę.

Oferty pracy IT wiążą się z atrakcyjnymi zarobkami, są też szansą na udział w dużych projektach. Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy programista to zawód dla Ciebie, na stronie http://altimi.com/praca-it/ znajdziesz bardziej szczegółowe informacje na ten temat, które ułatwią Ci podjęcie decyzji. A potem, kto wie − być może za niedługo będziesz już tworzył aplikacje albo strony internetowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here